Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Se musím s vámi všemi podělit...

Můj recept na Kvas z rajčatového protlaku.

Vyzkoušený a chutný konečný výrobek ….
Co potřebuješ?
12 kilo bílého cukru, vyrobený nejlépe z cukrové třtiny.
180 gramů suchých kvasnic na pečení.
500 gramů Rajčatového protlaku.
Jednu kávovou lžičku kyseliny citronové, nebo tři štamprle citronového džusu.
2 gramy Epsom sůl.
Vodu. 50 litrů musí zůstat v bečce po všech přídavcích!


Rozpusť cukr, nejlépe když přejde varem.
Nalij do větší bečky, než potřebuješ, bude to kvasit!
Přidej studenou vodu, nejlepší teplota na nastartování kvašení je okolo 30* Celsius.
Přidej a zamíchej rajčatový protlak a jednu kávovou lžičku kyseliny citronové, nebo lemon juice a epsom sůl.
Měl bys mít 50 litrů teď už kvasu v bečce a teplotu okolo 30* Celsius.
Nasyp na povrch 180 gramů sušených kvasnic.
Dej víčko s kvasnou zátkou a nechej v teple kvasit 14 dnů.
Za 24 hodin bys to měl vše promíchat a za dalších 48 hodin znovu.
Po zhruba dvou týdnech změř hustotu hustoměrem, měl bys mít 990 na stupnici, jestli ne, počkej nějaký ten den navíc.
(Nebo, až to přestane bublat je to na 100% hotové, tady zapomeň na hustoměr)
Jestli nechceš čekat, až se to vyčistí, rozpusť lžičku želatiny v horké vodě a nalij do bečky, za pár hodin bys měl mít krásnou slabě růžovou kapalinu.
Pak to vše musíš opatrně scedit, nechej ten bordel na spodku asi 5 litrů a to vyhoď.
To čisté scezené nalij to do varné nádoby (pálenice) a teď můžeš pálit.
Očekávej okolo 7 litrů 92% alkoholu, pokud máš věž. Já mám věž a 50 litrů bečku od piva, proto ten recept na 50 litrů kvasu.
První půl litru vyliju ven, chytím 1 litr a dám na stranu, dám novou nádobu a chytím 3.5 – 4 litry a ten si nechám, chytím zbytek, okolo 1.5 – 2 litrů. Ten prostředek je nejlepší. Začátek a konec zředím na 50% a přepálím znovu.
Kolik alkoholu vypálíš, zaleží na mnoha okolnostech: Čistota, kvalita cukru, kvalita kvasnic, teplota kde ty kvasné nádoby skladuješ! Ideální stálá teplota pro kvašení tohohle přípravku je 25* - 30* Celsius.

P.S. Jediný problém s touhle kořalkou je, že se s vás můžou stát alkoholici, nikdy nebudete mít po požití většího množství kocovinu, nikdy, věřte mně!!! A ta chuť!...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika