Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Už jsem to kdysi kdesi psal. Zdědil jsem demižon z roku tuším 1973. Byl zašpuntovaný špuntem z jednoho kusu, tedy ne z drtě, nahoře zamáznutý plastelínou, skladovaný v baráku při pokojové teplotě. Chtěl jsem okoštovat a zjistil jsem, že špunt je dočista rozpuštěný. Držel tvar, ale při pokusu o vytažení se doslova mazal jak blato v celé síle materiálu. Takže to vypadá, že špunt byl rozpuštěný lihem. Po zjištění, že produkt je prudce pitný jsem použil nový špunt a vše opět uložil pro budoucnost. Mám víc slivovice, než potřebuji. V demižonu byla pálenka z velkých žlutých rynglí. Byly sladké jak med a bývalo jich tolik, že se stromy lámaly aji s podepřenéma haluzama. Na ty ryngle sem už nikdy potom nenarazil. Měly průměr asi 5 až 6cm a barvu ostře žlutou - žádná zelená nebo žlutozelená. Nevíte někdo co to mohlo být za odrůdu?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika