Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
No tak jsem to docetl az dokonce.Na jihu bydlim teprve 10let, ale jedno jsem zjistil uz velmi davno repny cukr je v palence citit.Samozrejmne zalezi na mnozstvi.U mne nema ve svestkach co delat a kdyz je dobry rok vypalim ze 200l becky 22l fantasticke slivovice :-).Stromy jsou 65% durancie a zbytek no - tady se tomu rika karlatky - proste ty co jdou od pecky.Jsou to stare stromy po puvodnich majitelich.Na kost jsem nekolikrat daval a vzdy do 20 mista z 1500 vzorku.Ten pan chemik to bere jako chemickou latku - to je jako by porovnaval umely cukr s ovocnym.Slivovice musi projit krkem bez paleni a ma zahrat az ve vnitr.Musite citit jak se to teplo rozliva ve vnitr.S velkym mnozstvim repneho cukru me pali v krku a zvedne mi to kufr.O bolehlavu druhy den ani nemluvim.Nedavam cukr ani do merunek a nikdy jsem kvas nezkazil.Davam bez stopek bez listu bez bahna a vetvicek :-).Nasel jsem si svou fintu jak udrzet kvas zdravy bez siry a ruznych dalsich uprav.Nastesti to bylo hned v zacatcich - mel jsem malo a soused taky tak to smichal ta octova vune... nakonec jsem to zachranil.Je pravda, ze mnoho lidi vi o tom, ze repny cukr by se nemel pridavat, ale stejne ho pridavaji kvuli mnozstvi.Obetujou kvalitu na ukor kvantity.Potom se to da pit jen podchlazene.Do letniho ovoce bych nejake minimalni mnozstvi cukru urcite dal, ale uz jsem pil kalvados bez doslazeni.Jabka se lisujou kvuli pektinu - mnozstvi metylu.Urcite je lepsi doslazovat ovocnyma stavama.Uz na to prisli i vinari.Doslazuje se protoze kazda odruda ma mit svoji cukrnatost a kdyz neda priroda musi dat vinar.Kdyz je cukru naopak vice dela se z toho vyber z hroznu, vino s privlastkem atd.A doba vypaleni byly roky kdy jsem mel svestky posbirane predposledni tyden v srpnu, ale treba loni jsem becku plnil az v rijnu coz logicky do palenice nestihnu.Kvasu se nic nestane, ale musi se dodrzovat urcite zasady.Ale dele jak rok jsem to nezkousel.Je to muj subjektivni nazor, ale zda se mi, ze destilat s delkou kvaseni ziska na vuni.Ale kvuli vune bych paleni urcite nezdrzoval. Jinak vetsinou jsou lide kteri poznaji kvalitu a lide kteri si mysli ze poznaji kvalitu :-).A tem druhym se dava(prodava) ta s tim repnym cukrem :-).
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika