Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vážený pane doktore,

i já oceňuji Váš věcný přístup třebaže spolu v mnoha věcech nesouhlasíme, ale tak jde život. Problematice vína nerozumím, ale znám absolventy vinařské katedry z Lednice, vlastně už jen jednoho, který by Vám jistě uměl na leccos odpovědět. Vím jen, že se v některých letech (ne vždy) víno doslazuje na nějaký stupeň Bo, ale to je tak asi vše. Vaše druhá otázka je pro mě zajímavější. Problematika vodky. Především je to nápoj bez chuti a fantasie a musí se řádně chladit před konzumací. To je v přímém rozporu s ovocnými destiláty, které musí mít teplotu místnosti, pokud nemají a lahve se při soutěžní degustaci chladem orosí tak se vztekám a ředitel soutěže se pak taky orosí. Obecně se vodka vyrábí z kvasného lihu, ale její tajemství spočívá v tom, že ten líh musí být velejemný a to není samo sebou. Na to existuje technologický postup, na který jsem při přípravě soutěžních ovocných destilátů náhodně narazil. Nepochybuji o tom, že ho zná více lidí, ale ani to nestačí. Důležitý je také přídavek bikarbonátu, octanu sodného a řepného cukru. Obecně se zdráhám považovat vodku za destilát, má hodně společného s likéry, ale zase je bezbarvá. Píšete o kyblíkách cukru, ale tak to přeci není. Etanol, který vzniká zkvašováním cukru je nápadně ostrý a takto ošetřený máč by při Balíkově desetihlediskovém hodnocení musel na tuto oklnost narazit. Správně usuzujete, že drtivá většina majitelů máčů cukr přidává, ale jeho správné množství je jen takové, které máč ochrání před nežádoucími procesy. V opačném případě narůstá množství lihu, ale chuťových komponent nikoliv. To je pak holé neštěstí, to se můžeme přiblížit k "chuti" vodky, ovšem ten líh nebude a ani nemůže být velejemný. P.Š.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika