Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám taky láhve pálenky v kamenném sklepě, nejstarší 25 let. Vzhledem k letošní neúrodě jsem byl nucen některé otevřít. Tedy zas tak moc jsem nelitoval. Zátkoval jsem je tehdy zátkovačem - tzn. celý špunt zaražený v láhvi. Navrchu jsem je měl zavoskované, nebo (v případě závitu) uzavřené originál plechovým šloubovacím víčkem, případně obojí. Láhve jsou nyní neprůhledné, pokryté pevně lnoucím povlakem, odstranitelným až důkladným omytím. Plechová víčka se rozpadají. Parafín pokrytý plísní, ale docela drží. Špunty z korkové drti některé držely špatně, takže  při pokusu o nasazení vývrtky zapadly do láhve. Celokorkové jsou na tom lépe. Přesto radím použít zátky delší a nechat jim část vyčuhovat. Zvažoval bych i trvanlivější, např. pečetní  vosk.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika