Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Plně s Vámi souhlasím. Kdyby zkušený palič z valachů zkoušel použít svou roky užívanou a předky prověřenou metodu v jiné části republiky (stačí Moravy), moc by se divil, že výsledek není ten, na který je zvyklý.          A další sezonu by byl nucen postup  přípravy a zrání kvasu upravit dle specifických tamních podmínek a bedlivě hlídat. Jako ve všech odvětvích lidské činnosti tak i zde je nutno mít alespoň základní teoretické zkušennosti. A na závěr - můj kompromis mezi tím, zda   nádoby na kvas  (já používám převážně 200 l a 50 l plastové sudy)   jen přikrýt volně položeným víkem, anebo užít kvasnou zátku - roky již používám mikrotenový sáček ovázaný provázkem který je spojen s gumičkou. Kvašení probíhá čistě, bez plísní, mušek... atd. Jednoduché a spolehlié. S výsledkem jsem vždy velmi spokojen. Dělám převážně švestky, ringle, meruňky, hrušky a občas třešně. Kalvádos (jablkovici) jen když není nic jiného, ale i ta je po pár měsících lahodná.   Uvedenou metodu používal můj tchán i na výrobu vína. Přeji všem hodně úspěchů. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika