Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, rozvinula se zajímavá debata na téma kvas, ale jak jsem slíbil, informuji o množství pálenky. Tak tedy, kvas byl z 95% Durance a zbytek Prezident. Poslední švestky jsem sbíral 8. 10. 2013. Zpočátku probíhalo bouřlivé kvašení, protože v půlce října bylo ještě dost teplo. Po uklidnění jsem sudy zavřel pod kvasnou zátku. V lednu měl kvas ještě 8% cukru a přestěhoval jsem jej do teplejší místnosti, teplota kvasu jak jsem psal byla 20°C (teplota v místnosti vyšší), za tři týdny cca konec ledna jsem naměřil 7% cukru. Před pálením 28. 2. byla v pálenici naměřena stéjná hodnota. A výtěžnost - z 300 L kvasu bylo napáleno 44 L 52 procentní pálenky a musím podotknout, že svělé chuti. Ale nějak mně nejde do hlavy proč zbylo v kvasu ještě těch 7% cukru je možné, že vytvořeným alkoholem se kvasinky otrávily? V tom případě by to nevyřešil ani nový zákvas, protože přidané kvasinky by v tak velkém množství alkoholu opět uhynuly. Ještě poznámka, nevím kolik cukru měly švestky při sběru.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika