Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
No, tak mně už to zas taky nedá! I když jsem si to už tolilkrát "zakázal"... Nebyla udána počáteční cukernatost kvasu coby základní údaj. Z toho taky vyplývá, že by bylo třeba vědět jestli byl kvas zředěn vodou, příp. docukřen a kolik měl °Bx. Při Vámi uvedené teplotě, 20°C a vzhledem k tomu, že se už blíží jaro by totiž neměl být s dokvašením žádný větší problém. Ale je... Píšu to proto, že při zakládaní kvasů z raných švestek, divokých myrobalánů apod., se u nich bez přicukření taky naměří refraktometrem něco kolem 11°Bx. A srovnání zbytkové cukernatosti "vykvašeného" kvasu podle změření různými metodami může být dost zavádějící. Ale v každém případě úplně dokvašený švestkový kvas nemá nikdy více než 4-6°Bx. O cukroměrech, moštoměrech a vínoměrech teď nepíšu. Jen o °Bx, přip. °RS! A ve Vašem případě, co jste napsal, je to víceméně údaj už konečný a ženou Vás s tím hned do pálenice. Jen tak na "první dojem"... No, takové rady na dálku..., nevím!?! To je jen tláchání... * A abych nebyl za podobného radílka... Dejte si do tepla část kvasu, nějaký jeho vzorek. K 30°C a po pár dnech zjistite co bude dělat. Jestli se nerozbulá a nesníží se jeho cukernatost jsou veškeré jiné běžné zásahy zbytečné. To jsem už tady někde psal. A zbytek některých nahoře uvedených rad, hlavně psaní od tématu neberte moc vážně.Jen jako námět k přemýšlení, k úvaze a sebevzdělávání... Tak je berte s rezervou.. Rafael
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika