Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

"...z 1g cukru získáte v ideálním případě 1,5 ml alkoholu..."

Ten přepočet by mě docela zajímal, sám to neumím spočítat.  Pokud by to byla pravda, že z 1g cukru vznikne 1,5ml alkoholu, pak by přidáním 1 kg cukru přibylo 1,5 l alkoholu, tedy 3 litry 50% slivovice navíc. A to mi přijde trochu moc. Ze švestek se to počítat nedá, musel by se odečíst pevný podíl, procenta cukru se nepočítají v hmotnosti ovoce, nýbrž v ovocné š'ťávě. Nebo si to aspoň myslím.
   Pokud ale pálím z jablek, kvasím čistý mošt. Ten ze zimních odrůd mívá 11-13% cukrů dle moštoměru. Vypálím obvykle kolem 10 litrů 51%ního destilátu ze 100 litrů kvasu nebo i méně, tedy 5 litrů lihu.  Je pravda, že všechen líh se nevypálí, destilace se ukončuje při 20-40% aktuální lihovitost. I tak mi ale poměr cukru a lihu nesedí.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika