Zapěstování koruny - Seifersdorfský ořech



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Prema84 - (5) - 155.234 (?) 
7.3.2016 20:28, zobrazeno: 17213x

Dobrý večer,

prosím o radu - zasadil jsem Seifersdorfský ořech - je to špičák o výšce cca 180cm a chtěl bych pod ním mít až vyroste takové posezení a pískoviště pro děti :-)

Potřeboval bych poradit v jaké výšce mám založit korunku a kolik nechat větví v prvním patře + poslední jako pokračování terminálu... a když nechám výšku kmene cca 180cm - zůstane ten kmen pořád 180cm anebo poroste? Přikládám i fotečku...

děkuji, P.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.3.2016 22:33

Kmen neporoste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 8.3.2016 6:10

S výškou kmene se dá šibovat-když ufiknete nejnižší větev, tak Vám kmen poskočí před očimacheeky! Ale k takovému čarování je ještě dlouhá cesta. Ujmutý špičák s nevymrzlými pupeny utvoří optimální korunku i bez lidského zásahu. Příroda čaruje, trpělivý zahrádkář s úžasem zíráwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.6 (?), 8.3.2016 8:04

Taky mám zasazen špičák ořechu, po určení výšky kmínku kolik nechat pupenu k zapěstování správné koruny: Děkuji P.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 8.3.2016 9:32

Nechejte pupeny, ony se všechny nepohnou, na redukci případných nadbytečných výhonů je hafo času-min. v řádu měsíců, spíše let! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Prema84 - (5) - 155.234 (?), 10.3.2016 20:01

Děkuji všem za rady :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.52 (?), 13.6.2016 9:43

Dobrý den, na jaře jsem si též nasadil Seif. ořešák špičák, ale je vysoký asi 70cm. Prosím o radu jak dál s řezem postupovat. Mám dost místa, koruna může být ve 180cm, ale jak toho docílit? Už udělal nějaké výhony, ty úplně nízko sem odříznul a pak mám nechat jen jeden ten hlavní výhon a ostatní pryč nebo to nechat růst tak jak je? Jak postupovat rok po roce? V tomhle zkušený nejsem, mám ještě jeden Mars vysoký 50cm a chtěl bych to samé.

Pěstuju úspěšně ještě hrušky kdoule, už plodí, ale chtěl bych i vyšší strom. Mám čerstvý semenáč špičák 120cm. Koruna může být výš, tady jak dál?

Děkuji moc, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 13.6.2016 11:10

Kdo nesedí chvíli v bobku, kope stromku rychle hrobkucheeky! Místa maj dost, píšou o čase v ročních jednotkách-tak to nechaj lehce plynout! Pokud se budou snažit o okamžitou a stálou dokonalost, nejspíš se projeví zákony pana M. naplnowink-zbylý vrcholek se Jim jak na sviňu podaří ulomit, useknout... Rychleji a jistěji dojdou na vrchol, když nechaj ořechu více výhonů, LISTŮ-pro momentální tvorbu živin+jako sichr, kdyby něcocool. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.52 (?), 13.6.2016 12:31

Při bližším ohledání fóra jsem našel nějaké odpovědi a udělám to tak, že letos do toho radši už drbat nebudu. Všechno se vyvinulo moc dobře, i ty postranní výhony narostly a odřežuje je až na konci jara příští rok a nechám jen terminální výhon, pak každý rok opakovat až to naroste do té požadované výšky. Asi tak... može? smiley

Díky, Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 138.88 (?), 13.6.2016 20:13

Využiji tohoto tématu - na podzim jsem zasadil špičák roubovaného ořechu (Bohumil), na jaře vypučel do boku (viz foto). Teď má 60cm. Co s ním dál? Nechat ho růst, jak se mu zlíbí, nebo se snažit zapěstovat nějakou ideální korunu, tj. nechat jen jeden výhon a tvarovat jej nahoru?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika