Vlašský ořech - pěstování



host - 140.63 (?)
14.9.2007 15:40
Pokud se nepletu nejvhodnějsí je kravský hnůj?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 13.9.2007 19:41
Co takhle do kamenité půdy s minimem živin nějaké ty živiny přidat?
Z jabloní hodně vydrží staré odrůdy - Wealthy, Croncelské, Jadernička, Strýmka, aj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.63 (?), 13.9.2007 22:40

Jaké bych mněl tedy použít hnojivo a jak je to s dobytčím hnojem. A jak nejefektivněji odkyselit půdu.

opět vám děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 13.9.2007 23:46

Dobytčí hnůj, zejména dobře uleželý,  je pro chudou půdu požehnáním. Samotné zúrodnění dodáním organických statkových hnojiv - kompostu, hnoje, kyselost půdy zmírní. U vyhnojné půdy je možné kyselost dále snížit vápněním -ne ve stejném roce jako hnůj! Vápnit chudou půdu ale dobré není, byla by ještě chudší. .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.63 (?), 14.9.2007 15:40
Pokud se nepletu nejvhodnějsí je kravský hnůj?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 14.9.2007 16:35
Nelze jednoznačně říci, jestli je nejlepší - na něco je třeba vhodnějí koňský. Každopádně je dobrý a nejsnáze dostupný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 17.9.2007 12:25
jestli by jadernička v 800 metrech stačila dozrát, to ale závisí spíše na konkrétním místě. 800 metrů na jižním svahu je něco úplně jiného než 800 metrů na severním svahu.  Musí se počítat s 14 dny až měsícem pozdějším kvetením a se 14 dny až měsícem dřívějším nástupem mrazů.  Takže aby to ovoce stačilo vůbec dozrát. Asi taky tam bude větší kolísání, co se týká počasí. I když zase na jižním svahu je kolikrát bez sněhu a na slunci 25 st C na opalování, zatímco v nížině ještě leží desítky cm sněhu. To by ale nebylo chaldné stanoviště.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.58 (?), 24.3.2014 18:48

Příteli, vlašák z ořechu je naprostá hloupost. Buďto Vám to sežerou myšáci, nebo to nevyklíčí a když už to všechno klapne, nemáte zaručeno, že to bude odrůda XY. Kupte si v zahradnictví kontejnerovaný stromek s potřebnou odrůdou a radujte se z úrody. To o pěsatování koruny v 1000 rad je pravda. Já jsem tím ztratil 10let. No a nyní mám dvouletý stromek, který roste, nedělá problémy a hlavně co druhý rok nezmrznul. Domluvil jsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.42 (?), 19.3.2018 16:00

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli lze a popřípadě jak pěstovat vlašský ořech v lokalitě jižní Čechy, konkrétně Suchdol nad Lužnicí, kde je velmi jílovitá půda?

Dnes jsem si pořídil sazenici ořechu Chandler a přemýšlím, jestli ho tam zasadit či nikoliv.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vytvarnik - (8) - 228.44 (?), 4.6.2018 19:59

Dobrý den, omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nerad bych řezal větve předčasně. Mám na zahradě dva roky ořešák. Loňskou zimu přežil, ale po té letošní neobrazila horní část stromku. Není to zcela suché, je to mírně pružné, ale nic na tom není. A k tomu ještě vyrazily větve těsně nad zemí. Co s tím? Mám vrchní "mrtvou" část ustříhnout, nebo ještě počkat? A ty dolní větve odstranit? Děkuji.

Ořešák
Ořešák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika