Vlašský ořech



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 107.231 (?) 
16.5.2006 10:34, zobrazeno: 126843x

Vážení,

prosím o radu, kde bych mohla sehnat strom vlašský ořech k vysazení na zahradu.

Myslím, že to bylo již v loni, že prý existuje rychle rostoucí a hlavně rychle plodící vlašský ořech, je možné ho vůbec sehnat?

Moc děkuji za radu- Eva 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 10.34 (?), 16.5.2006 10:56
Dobrý den paní Evo:-) Zakoupení stromku ořešáku královského nemůže být problém.  Ptejte se na podzim v jakékoli dobře vedené ovocné školce, či zahradnickém centru, které se zabývá prodejem ovocných stromků.  Trošku bych viděl problém ve Vašich požadavcích. Pokud strom rychle poroste, tak bude plodit za dlouho, ale s tím si celkem nemusíte lámat hlavu. Ořešáky se prodávají stejně roubované, takže poměrně brzy plodí, jen nerostou tak rychle, jak je běžné u semenáčů. Sortiment je poměrně rozsáhlý a je pravděpodobné, že Vám bude vyhovovat. Hodně úspěchů Vám přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.178 (?), 19.5.2006 18:27
Na foru jsem nenalezla odpověd, jak ořešák ošetřovat, kdy ho mám stříhat hnojení a jiné . DĚKUJI ZA ODPOVĚD
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.154 (?), 2.6.2006 9:43
Nejsem takový znalec, ale vím, že ořech se nestříhá. Když se dlouhou tyčí sundávají ořechy, tak se tím i olámou suché větve. To podle mě stací a dělá se to, i když neplodí - je to taková výhružka stromu, aby se konečně umoudřil a začal mít úrodu. Řežou se jen opravdu silné suché větve. Lenka T.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.140 (?), 6.6.2006 15:39
Pokud je nutno ořešák vyjmečně řezat (překáží větev...) potom v srpnu až začátku září.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.130 (?), 11.6.2006 13:55

A co se stromem který nemá listy,ale pod kůrou nějaká míza je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 244.114 (?), 26.8.2006 18:32
Co se stromem,který nemá listy? Počkat,jestli se neprobere příští rok a pokud ne,tak zasadit nový.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.206 (?), 30.9.2006 22:39
Ořešák sice plodí, ale na spadlých plodech zůstává přischlá černá slupka, která nejde sloupnout a ani jádra nejsou zdravá. Jsou buď plesnivá, nebo nevyzrála, scvrklá. A v neposlední řadě většina ořechů padá i slupkou, takže je nutné všechny ořechy loupat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.27 (?), 4.10.2006 9:03

Dostala jsem velký ořech říká se jim myslím ,, papíráky " a chtěla bych ho zkusit zasadit, ale nevím jak na to. Jestli v této době, do jaké země, jak hluboko, zda ponechat skořápku nepoškozenou, a.t.d. V žádné domácí literatuře jsem to nenašla.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 11.10.2008 20:46

Ořech za semene se už nevyplatí pěstovat. Jednak nikdy nevíte, co z toho vyroste, neboť potomstvo nikdy není totéž, co jste dostala pro opylení cizím pylem třeba nějakého kamenáče. Navíc ořech ze semene začne plodit nejříve za 15 let. Vyplatí se investovat a koupit sazenici roubovaného ořechu zaručené odrůdy. Je jich mnoho odrůd. Já upřednostňuji odrůdu Mars. Třetí rok po vysazení jsem sklidil plnou kapsu ořechů. Zkuste to! Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika