Saturn



host - 46.80 (?) 
27.10.2009 20:32, zobrazeno: 9197x

Dobrý den,

 pokud někdo máte doma odrůdu ořešáku Saturn, prosím napište jaké s ním máte zkušenosti. V jedné staré pomologii jsem o něm čelt,  že má často mírně vyschlá jádra. Co vy na to?

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.138 (?), 15.11.2009 10:22

Nevšiml jsem si, rodí asi 10 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.71 (?), 1.3.2015 10:08

Dobrý den, můj syn má na zahradě v Holovousích praotce všech Saturnů. Půda je zde jílovitá s pískovým a pískovcovým podložím. Plody jsou výborné kvality, rodina je s velkou spokojeností užívá již 80 let.           Miloslav Svoboda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.29 (?), 16.11.2009 23:26

Máte pravdu, pomologie před ním varují všechny. Já se však letos dostal k plodům této odrůdy a byly opravdu nádherné a vyplňovaly pěkně skořápku. co jsem však zvědav, tak to bude jeho mrazuvzdornost. jinak mi mozek nebere, proč ho ve všech pomologiích co mám tak kritizují (a mám jich doma 8 od různých autorů). Asi proto stále s jeho doporučováním váhám, ale zařadím ho do pokusů také. george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.11.2009 22:28

  Nové učebnice vznikají ponejvíce opisováním starých. Podobné to bude i s pomologiemi.
   Nevím, co se myslí vyschlými jádry. Ořechy se po sklizni suší, takže jádra všech jsou při konzumaci vyschlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.80 (?), 28.11.2009 19:42

No zkrátka, že se scvrkávají a zůstane tam více toho nahořklého osemení.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 100.29 (?), 6.2.2010 1:55

Dobrý den, od mého posledního příspěvku se toho hodně změnilo. Ten Saturn není špatný, ale potřebuje hodně výživnou půdu a hodně vody, to když nemá, tak to vypadá právě tak co popisují pomologie - to jsem si ověřil za poslední 3 měsíce ve 4 lokalitách. Pouze z jedné má plody opravdu překrásné. Na druhou stranu jsem za poslední dobu našel daleko lepší odrůdy se kterým se Saturn prostě srovnat nedá. Já už bych ho prostě nekupoval a vybíral bych si jiné a lepší odrůdy. Například se mi dostal do ruky chuťově naprosto nedostižný veliký křapáč, který paradoxně nevysychá - což jsem u křapáče nikdy neviděl a má hmotnost jádra z plodu 68-72% podle roku!!! Prostě něco neuvěřitelného (pro srovnání Mars má 52%, Saturn 44%, Lake 53%, Jupiter 52%. Ze schválených odrůd má Lake naprosto nejvyšší podíl jádra. A tento křapáč měl vloni 72% a ta slaďoučká chuť!!! Prostě něco úžasného.

george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika