Roste bujně



host - 25.60 (?) 
3.4.2015 16:47, zobrazeno: 4155x

Dobrý den, mám jednoduchý dotaz.

Ořešák, který roste středně bujně bude menší strom, než ořešák, který roste bujně?

ZD

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 137.141 (?), 3.4.2015 22:05

Z ryze češtinského hlediska bych se domníval, že ano. Ale jen o trochu.

Zluste uvést konkrétně, které odrůdy máte na mysli. Třeba s nimi někdo bude mít vlastní zkušenost (či vyhledá přesnější údaje).

Josef. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.60 (?), 3.4.2015 22:32

Hledám nějakou moderní odrůdu ořešáku, aby brzy plodil, měl velké ořechy, a menší nebo malý vzrůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 3.4.2015 22:57

Bujný růst v počátku nemusí znamenat velkou korunu, proto v popisech jsou definovány i tvary a velikosti korun stromu, který se dostal do plodnosti. Pokud mohu doporučit - tak odrůdu Mars. Popočátečním bujném růstu (přírůstky letorostů až 0,7 m) se s nástupem plodnosti rychlost zvětšování koruny zpomalí na 0,2 m rok. Z hlediska místa je samosprašný a s pozdním kvetením = vhodný do všech poloh.

Zklamal mne Sychrov. Jakmile se zpomalil počáteční bujný růst, tak také klesla velikost plodů na 1/2 - loňskou úrodu jsem nelouskal, ale roztloukl pro krmení ptáků (průměrná velikost 2 cm je na úrovni většího lískového o.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 4.4.2015 13:10

Prosím máte nějakou zkušenost s odrůdou Kardinál?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.60 (?), 4.4.2015 20:36

Podel popisu jsem si vybral Lake, myslíte, že Mars bude menší?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika