neplodící ořešák starý 5 let



Stránky: 1,  2,  3   
host - 41.2 (?) 
22.8.2007 16:46, zobrazeno: 40494x
Prosím o radu jak probudit ořešák cca 5-6 let starý, který ještě neplodil, děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.8 (?), 22.8.2007 19:51
U semenáčů je to celkem normální stav, počkejte ještě pár let, on začne. Pokud máte štěpovaný, taky není zatím důvod se znepokojovat. Všimněte si na jaře, jestli kvete. Nejsou důležité jehnědy, ale velmi nenápadné květy samičí. Pokud pokvete a nezaplodí, možná nemá opylovače.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 26.5.2008 9:56

čekám a čekám a zase jsme bez jakéhokoliv květu, stáří je již 7 let a nic prosím poraďte děkkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 26.5.2008 11:12

Vydržte, on plodit začne. Je to normální, ořešák prostě neplodí hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.109 (?), 7.6.2008 12:39

Dobrý den, máme ořešák starý cca 15 let a letos poprvé má maličké oříšky.Už jsem se smířili s tím, že prostě plodit nebude, ale trpělivost růže přinesla :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 30.43 (?), 3.11.2008 19:26

Taky jsme měli problém s neplodícím ořešákem (6 let), až jsem se někde dočetla, že jej mám na podzim "pomlátit" tak, jako bychom ořechy "ráňali". Vzala jsem si tedy na podzim dlouhou tyč a mlátila vší silou do větví hlava nehlava, až mě samotné bylo stromu líto. Možná to bude znít neuvěřitelně, ale skutečně hned další rok začal rodit a od té doby, (což bude už nějakých 10 let), má rok od roku větší a větší úrodu - letos neskutečné množství. Spíš máme zase naopak problém s tím, že při takových nadměrně velkých skliznich je velmi obtížné ořechy sušit a skořápka se pokrývá plísní. Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 3.11.2008 20:01

Zdravím.My taky ořechy každoročně klátíme a každý rok je jich dost.Letos 7 pytlů.A strom je starý asi 25 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 3.11.2008 22:56

Zní to možná komicky. Vzhledem k větvení a násadě pupenů ořechům nevadí (možná dokonce prospívá) rážení dlouhou tyčí zevnitř koruny (sedíte-li na stromě). Naopak se nedoporučuje rážet ze země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.143 (?), 7.11.2008 21:07

no zní to komicky ale vyjde to logicky:-)

zvenčí omlátíte květní pupeny a je¨hnědy.

Je to tak pane doktore?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 64.149 (?), 7.11.2008 21:35

Ořechy klátíme, co mi sahá paměť. Nejprve u domu maminky, později na chalupě. Pokaždé klátíme zvenčí koruny, tedy stojíc na zemi o obouchávajíc ořešák zevnitř i zvenku. Úroda byla u maminky i u nás vždy vysoká. Třeba některé ořešáky mají "masochistické" sklony. :=)) M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika