Mandloň záchrana



Stránky: 1,  2   
host - 225.100 (?) 
27.1.2016 21:13, zobrazeno: 11626x

Prosím o radu.Zdědil jsem zahradu kde jsou tři stromy mandloní které jsou v žalostném stavu.Potřeboval bych poradit jak je prořezat a vůbec jak je ošetři, hnojit atd Připojuji foto


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.228 (?), 28.1.2016 10:45

Z čeho usuzujetem že jsou v žalostném stavu? Mě podle fotky přijde ten strom celkem normální. Mandloň roste poměrně hustě. Není to zákrsek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.100 (?), 28.1.2016 20:44

Mě se zdá že má mnoho vlků až dva metry dlouhých.Chtěl bych i stromy trochu sesadit/nevím jestli je to vůbec možně/. A pak jak se k ním zachovat, hnojit-nehnojit a jestli se snesou na blízku z dalšími ovocnými stromy a zeleninou.Předem děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.228 (?), 29.1.2016 10:58

Já tedy sadař nejsem, umím to spíš s okrasnýma, ale co tam vidím, je právě spíše stav po pokusu prořezávat a snižovat strom. Ten na to reaguje klasicky - vyháněním vlků. Snad se ozve někdo, kdo se řezem i přímo mandloní zabývá. Nebo by bylo dobré, obrátit se na nějaké sadaře v okolí, většinou v každé vesnici alespoň jeden je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 29.1.2016 12:07

Suché, zlomené, do koruny rostoucí pryč, každou ze dvou vzájemně se odírajících zkrátit na mezeru-ušetřit tu ve výhodnějším směru. Moniliozní mrtvolky odstranit-nejlépe i s kouskem větvičky-drží jako čertwink! Celkově zahájit hygienu stromů+ okolí i nabílení zdi by bylo ku prospěchu. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.1.2016 11:04

Tady je jediná možnost jak stromek zachránit. Proto vyzývám všechny, kdo mají zájem na záchraně stromu a znají jeho majitele, aby majiteli stromu odebrali všechny pily, nůžky, případně jiné nástroje, o kterých by se majitel mohl domnívat, že by mohly pomoci se záchranou stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.100 (?), 29.1.2016 12:59

Já jsem ten nešťastný majitel.Myslíte si že je lepší do stromů nezasahovat?Chtěl jsem je jen trochu sesadit a dát jim nějaký tvar.Ale když píšete že je to špatně tak si nechám poradit.Ještě dotaz můžu stromy něčím pohnokit nebo taky ne?Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.1.2016 13:39

Proč nešťastný? Já bych byl šťastný, kdybych měl takovou mandloň.

A zasahovat nezasahovat, si ten strom ořežte jak je vám libo, ale nemyslete si, že tím strom nějak zachraňujete. Když mu ufiknete nějakou větší větev, tak vám strom asi vyžene plno vlků, jestli to chcete, tak vzhůru do toho. No a menší větvičky u tak velkého stromu asi nikdo nestříhá, ono zřejmě mnoho lidí nemá odvahu balancovat na žebříku v pěti metrech (?).

A takový dotaz? Nezachraňoval už někdo před časem ten strom? Ono aspoň na fotce to vypadá, že možná jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.1.2016 9:13

Já jsem nikdy žádnou mandloň neřezal a stromy jsem viděl jen někde na Balkáně. Ale co vím, tak mandloň je ze všech ovocných dřevin nejvíc příbuzná broskvoni. Ty se bez pravidelného řezu neobejdou. Nevím, jestli mandloň taky kvete a plodí pouze na jednoletém dřevě, pokud ano, pak bych ty pilky a nůžky nezahazoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 166.4 (?), 30.1.2016 10:26

Zahrádkář 3/2006



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika