Lísky - aktuální sortiment ve školkách (ČR. vs. SR.)



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?) 
29.11.2014 12:45, zobrazeno: 6458x

Všimnul jsem si, že čím blíže je moravská školka k slovenské hranici, tím více odrůd lísek nabízí. Tedy rád bych se zeptal slovenských přátel, kolik odrůd lísek je v jejich krajině pěstováno či množeno.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 29.11.2014 13:17

Na vychodnom slovensku co si tak vsimam, tak najviac vidam Halsku Lombrardsku a Webovu. Isto sa najde aj nieco ine obcas, ale tie tu vidim najcastejsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.240 (?), 29.11.2014 18:07

Kedze som tohto roku zhanal ine odrody liesok ake sa bezne predavaju u nas, tak mozem zodpovedne povedat ze na Slovensku je sortiment liesok ponukany v predaji velmi biedny.Stara klasika Halska, Webova, Lombardska biela a cervena.Troska je pokrok v tom ze su ponukane v rozlicnych tvaroch a to ako ker, kontajnerovane alebo stepene na tureckej lieske.Len v 2 firmach mali aj nieco navyse a to Kohaplant mal Warsavsku cervenu a Syrenu, to som zistil iba na telefonicky dotaz a aj tak uz boli vypredane.Prievidzska firma CRZ mala aj odrody Butler, Lange Spaanze, Cosford a Lang tidling Zeller. Mne sa uz usla iba odroda Lange Spaanze a namiesto Butlera mi po telefonickom dohovore zaslali Gunslebert, ktoru v sortimente neponukali.Zaslali mi na moju otazku aj nestepenu turecku liesku za 4.5 euro.Lepsi sortiment maju v Polsku, horsie to je so serioznostou predajcov a nieco by sa naslo aj v Madarsku, tam je zasa nevyhodou jazykova bariera.Pan Standa z Hradca Kralove by snad mohol poradit kde zohnat europske ci uz nove alebo stare odrody liesok, napriklad Rimska,  Hempelova, Gustavova, Garibaldi. Ennis, Butler Corabel Jeewova, Emoa1, Tonda di Giffoni a iny Tondovia a mnoho inych.Samozrejme svoje vedomosti moze pridat hocikto a ja na zaver ponukam odkaz na novozelandsku stranku,  velmi pekne spracovanu.   S pozdravom

Afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 29.11.2014 19:10

po prohlédnutí nabidek a cen jsem se rozhodnul a ohnul a zahřížil asi 6 větví tak uvidím za rok jak se zadaří kolik sazenic vypěstujeme kolem políčka u lesa by se jich dalo vysadit hodně veverky by měly radost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika