Juglans regia 2017 - už máte také sklizeno?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
6.6.2017 19:00

Tyhle pořád ještě nezrají. Moje dva velké stromy na severu bohužel letos ani zrát nebudou.

Ořechy na mladém stromě (BG)
Ořechy na mladém stromě (BG)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 7.5.2017 17:31
Já mám díky nadmořské výšce 520 m a souvisejícímu pozdějšímu rašení i vysokému vzrůstu stromu namrzlé jen některé výhonky na spodních větvích. Věřím, že za 5 týdnů nafotím to co dnes na Balkáně.
Ořechy BG, květen 2017
Ořechy BG, květen 2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 135.134 (?), 7.5.2017 19:28

Výborně, i mně začíná rašit ještě druhý pozdnější ořech, takže ve středu a ve čtvrtek budeme mít sklizeno i z těch pozdnějších. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.5.2017 19:36

Mars teprve rašit začíná. Obávám se, že vyraší jen vegetativní pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 7.5.2017 22:23

U mne je Kardinál odepsaný úplně - už asi nebrazí ani ze starého, páč nejstarší je 3letý kmínek.

Mars začala rašit druhá vlna pupenů a ukazují se i první šištice budoucích jehněd. Zmrzlé jsou všechny vrcholové pupeny, které rašily v první vlně (tedy bude to bez prodlužovacích přírůstků na spodní 1/4 stromu).

Sychrov bude asi bez úrody, páč raší jen pupeny na bázi letorostů. Vrcholové a květní pomrzly.

Zezulkův lahodný na matečném stromě je na tom podobně jako Mars, ale namznutí je do 1/3 výšky. Jednoleté roubovance byly přihrnuty hrůbkem jako brambory. Většina vrcholových pupenů už z hrůbku proráží ven, takže na "zmrzlé" bude potřeba udělat tunýlek z bílého netexu.

Svatojánský začíná nalévat vrcholové pupeny, takže květní začnou pučet až koncem května.

Jupiter přestože je nejvyšší, tak je "sklizeno" dokonale do výšky kam ze žebříku dohlédnu (6 m). Budeme tedy letos zmlazovat a snižovat korunu na cca 5 m.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 135.134 (?), 8.5.2017 7:08

Poraďte, jak nejjednodušeji ochránit 4 právě rašící asi 150cm špičáky ořešáku? Fungoval by třeba polystyren, vyvrtat v něm trubkou díru a opatrně to na špičáky nasunout? Obávám se, že obalení netkankou jim spíš ublíží, protože se bude dotýkat rašících pupenů a právě ty tak namrznou. Navíc ta by neakumulovala žádné teplo a neochránila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 8.5.2017 8:31

Zkuste si spíše koupit TUBEX, což je PU pěnová trubka určená k nasunutí na trubky rozvodů TUV a topení. K zakoupení v instalaterských potřebách.

Ani netkaná textilie není nepoužitelná, ale je potřeba obalovat vícevrstvě. První vrstvu dáte jako podélně zřasený pruh a dalšími to ovinete. U mne jsou špičáky přihrnuty zemí (10-15 cm vysoké) a co vyrašilo nad růvek nelze již chránit nahrnutím, takže bude udělán tunýlek z netexu podloženého "jablońovým roštím".

Mrazy co už budou, nebudou tak trvalé, aby byla potřeba akumulace.  Důležitější je spíše ochrana proti tepelnému šoku, který nastává po odpaření jinovatky (tj. během desítky minut přechod z -0,1°c na +7°C.

SfK.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.170 (?), 27.5.2017 16:29

jj, letos to byl záhul. Na podzim vysazeny čtyři ořešáky a tři už se vzpamatovaly, holt ten čtvrtý červený Sychrov co sem objednal přes net, já trdlo, prodejstromkucz za 700kč poslali krátky 40cm to nepřežil, vrch je úplně na nic a ani jeden pupen, takže nikdy stromky přes net, radši si zajedu 60km do jiného města na odrůdy co nemůžu sehnat. toť má zkušenost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 8.11 (?), 5.6.2017 9:18

Říkal jsem si, kdepak, Mars tady nezmrzá, ale není tomu tak. Ořechy nejsou, nebo jen pár, takže Mars poprvé zmrzl.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.6.2017 19:00

Tyhle pořád ještě nezrají. Moje dva velké stromy na severu bohužel letos ani zrát nebudou.

Ořechy na mladém stromě (BG)
Ořechy na mladém stromě (BG)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika