Jedlý kaštan usychá dírky ve kmeni a mravenci dole



host - 12.96 (?) 
14.6.2019 10:09, zobrazeno: 2554x

Prosim poradte, mam asi 6 lety jedly kastan, krasne uz vloni plodil. Letos na jare mu vyrasily strapce listku a kvetu cca 5cm a dal nic... usycha. Kdyz uriznu vetvicku, je stale jeste zdrava, ale usycha. Dnes jsem odhrabala od korenu hlinu asi 10cm a rejdi tam mravenci a vsimla jsem si na kminku, ze ma dole asi metr nad zemi dirky ve kmeni. Plisen nema zadnou, problem budou urcite ty dirky ve kmeni a asi ty mravenci, mozna bydli pod nim. Co bych mela zkusit na zachranu. Neco k nemu nalit, nebo ho ostrihat a cely vykopat a dat jinam a modlit se, ze se chyti? Koupila jsem uz asi 5 lety, takze mu je cca 11 let, ma asi 3m. Juknete na fotky. 

jedly kastan usycha
jedly kastan usycha
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 12.96 (?), 14.6.2019 10:11

jeste tady ta fotka usychajiciho kastanu, nesly mi vlozit 2 fotky

jedly kaštan usycha
jedly kaštan usycha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 14.6.2019 12:19

Pokud ho opravdu chcete zkusit zachránit, tak rychle obalte celý kmínek potravinářskou fólií-utahujte, více vrstev-spotřeba asi 2ks- dojde k zadušení hmyzích škůdců v kůře. Jestli je u Vás sucho, tak stromek důkladně zalejte-nejlépe do zálivkové mísy-utlumíte tím i mravence, těm také předložte spec.bufet. Mají-li mravenci cosi na práci v koruně kaštanu, tak jim zabraňte v přístupu nahoru-lep na kmínek-na předem instalovanou fólii-je více možností-lepový pás, lep v tubě, ve spreji... SPCH P.S.: Žádám správce o zrychlení posouzení mého příspěvku-aby se vyloučilo prodlení, které by mohlo zapříčinit úhyn konkrétního stromku. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.96 (?), 14.6.2019 12:40

nevydrzela jsem to a kastan jsem vykopala tak, ze jsem jej vyvratila, abych videla koreny a pod kmen, myslela jsem, zda si tam diky hoube kastanu neudelali obydli mravenci - nic tam neni, normalni koreny... nevim, proc neobrusta listim, proc od koncu vetvi zasycha... Jama pod kmenem byla vlhka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 213.40 (?), 14.6.2019 22:25

Já nejsem žádný expert, ale odhaduji to na nějakého drtníka. Z fotky není zřetelně vidět, jak jsou asi chodbičky veliké, pokud jsou kolem 1mm, myslím, že by to mohl být on. Měla jsem ho na třešni, bohužel musela padnout, celou ji provrtal a pak seschla. Počkala bych ale radši i na odpověď někoho více znalého problematiky :-)

Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 12.213 (?), 15.6.2019 6:05

Dekuji, vcera jsem stravila hodiny na netu a mam na papiru take podezreni drtnik ovocny. Ano dirky jsou cca 1mm. Stromek jsem vcera sice sestrihla a znovu zasadila, dirky injekci vycakala lihem - dneska ho radsi spalim, se slzou v oku :-(Mela jsem takovou radost vloni z prvnich kastanu. Mame u nas hodne sucho, coz popisu drtnika taky sedi, ze je nejvic v suchych oblastech. Cetla jsem, ze ten previt leze na vsechny stromy, tak to ted budu kontrolovat kminky mych mladych stromku stale, i tech dalsich 2 mladych kastanku. V podstate pry na to prevence neni, leda postrik stromu nejakym karbolineem...:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika