Jak se zbavit černoty z ořechů?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?) 
29.9.2008 21:45, zobrazeno: 123610x

Neví někdo, jak se zbavit černoty z ořechů??Zkoušel jsem kyselinu citronovou, odbarvovač,všemožnou kosmetiku, ale nic nepomáhá, ruce jsou pořád skoro černé.Zkoušel jsem nakonec i smíchat kyselinu citronovou a odbarvovač(formaldehid zinečnatý),jediný výsledek je šílený zápach.Děkuji Lád´a

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 29.9.2008 22:38

Černotu prý spolehlivě odstraní koncentrovanější kyselina sírová. Devět z deseti odborníků ji ale příliš nedoporučují. Jinak asi ničím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 30.9.2008 8:39

toho zabarvení se ničím nezbavíte.Zmizí časem samo.Loni mi ořechy zabarvily ruce i přes gumové rukavice..Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 30.9.2008 10:11

Nevím jestli to není zdraví škodlivé, ale zkuste Vanish na skvrny. Ja občas, když mám ruce jak kominík a ničím to nejde, hlavně kolem nehtů, tak si to potřu, chvilku nechám působit a pak si řádně ty ruce omyju v teplé vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 30.9.2008 13:36

Kyselina dusičná nemusí mít až tak vysokou koncentraci, čerň určitě z prstů zmizí. Bohužel ve většině případů se stává, že zmizí i prsty. Jinak skutečně nepomůžou ani gumové rukavice, možná navlečeny několikery, ale to jsem nezkoušela.M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 1.10.2008 9:26

Mám na to recept. Stačí teplá voda, tekuté mydlo a za 10min. je to hotové. Hlavná procedúra spočíva v použití pemzy. Namydlené ruky sa jemne premasírujú pemzou (to platí ak ste žena a máte jemnú pokožku rúk) v mojom prípade môžem smelo pritlačiť pretože mám na rukách kožu ako hroch.Ruky máte za chvíľu čisté. Je to myslím bezpečnejšie ako použitie akýchkoľvek kyselín, aby ste nedopadli ako v tej reklame na mydlo, čo umyje ruky až na kosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 1.10.2008 10:30

Dívám se na své ruce a napadá mě jedna drobnost. Pemzou odstraníte barvu z většiny plochy rukou, některá místa, jako lůžka nehtů, jsou nepřístupná. Ruce pak i tak vypadají nečistě. Nevím, jestli není lepší přiznat ty ořechy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 161.138 (?), 2.10.2008 23:44

Proč máte černé ruce od ořechů? Největší nesmysl je otloukat nezralé ořecha a pak je pracně vylupovat a uměle dosoušet. Není lepší nechat ořechy na stromě dozrát až spadnou samy a pak je na víckrát sebrat? Zkuste to. Dá to míň práce a ořechy budete mít kvalitnější. Zdravím!

Pavel skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obr - (3) - 242.128 (?), 3.10.2008 9:40

A co veverky??? Ty mi ty ořechy spolehlivě sežerou, když je nechám na stromě! (bydlíme u lesa)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 248.116 (?), 3.10.2008 13:14

Pane Skálo, není to až tak jednoduché. Kdo nemá ořešák u domu, či poblíž, aby mohl sbírat napadané ořechy každý den, sbírá i klátí. Proč? Protože pokud se tam každý den nedostane, aby ořechy sebral, v dešti, s mlhami, celkově vůbec vyšší vlhkostí, suché ořechy opět zvlhnou nebo pouze navlhnou a je zde daleko vyšší nebezpečí napadení oříšků plísněmi. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika