Dešťová voda sbíraná pod ořešákem?



host - 160.97 (?) 
2.9.2018 7:42, zobrazeno: 3360x

Dobrý den, sbírám dešťovku do sudu ze střechy garáže stojící částečně pod velkým ořešákem. Na střeše garáže je stará lepenka. No a všiml jsem si, že voda v sudu je nahnědlá a při zvíření/přelévání ještě k tomu dost pění. 

Jsem zvědavý, zda je to způsobené tou lepenkou (což pochybuji), nebo oplachem listí ořešáku... a pokud je to z listí, tak jestli nemůžu něčemu uškodit, když to budu zalévat touto "ořechovou" vodou. Například hned vedle mám stromky kanadských borůvek...

Děkuji za případné reakce!  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 146.19 (?), 2.9.2018 8:08

Mám to samé, ale zatím jsem za ta léta, co s ní zalévám, nepozoroval žádný vliv takové vody na cokoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 2.9.2018 11:23

Nechápu, proč se pořád všichni tváří, jako by byl ořech nějaký jedovatý strom? Listí se hůř rozkládá, ale to z ledasčeho, ne jen ořechové...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.73 (?), 28.9.2018 21:11
Ořešák je vždy špatný soused okolních stromů. Šíří kolem sebe jakousi "auru nepohody". Stromy v jeho blízkosti záhadně zacházejí, větve směrem k němu zasychají a ani to listí není v kompostu to nejlepší. Mám zkušenost s listim podrceném v drtiči a rozhozeném na trávě jako cestičky, celý rok tam nic nerostlo, ani neklíčilo. Dokonce jsem tam ani slimáky neviděl... Svým způsobem nějak "jedovatý" asi bude...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 188.147 (?), 28.9.2018 21:36

Zkuste hledat příčinu jinde. Ořešák je sice aleopatický, nicméně pod ním mi normálně roste tráva a těsně vedle něj bez problémů jabloně, hrušeň a broskvoň.

Ořechové listí se do kompostu nedává proto, že vytvoří nepropustnou vrstvu, takže se pak kompost dobře nerozkládá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.9.2018 13:44

Asfaltová lepenka může uvolňovat nahnědlý výluh. Zejména za tepla. Všiml jsem si toho u asfaltových šindelů. Alkaloidy z ořešáku mohou mít určitý vliv na růst některých citlivých rostlin, ale taky bych to nepřeceňoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika