Dešťová voda sbíraná pod ořešákem?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
2.9.2018 11:23

Nechápu, proč se pořád všichni tváří, jako by byl ořech nějaký jedovatý strom? Listí se hůř rozkládá, ale to z ledasčeho, ne jen ořechové...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 160.97 (?), 2.9.2018 7:42, zobrazeno: 3336x

Dobrý den, sbírám dešťovku do sudu ze střechy garáže stojící částečně pod velkým ořešákem. Na střeše garáže je stará lepenka. No a všiml jsem si, že voda v sudu je nahnědlá a při zvíření/přelévání ještě k tomu dost pění. 

Jsem zvědavý, zda je to způsobené tou lepenkou (což pochybuji), nebo oplachem listí ořešáku... a pokud je to z listí, tak jestli nemůžu něčemu uškodit, když to budu zalévat touto "ořechovou" vodou. Například hned vedle mám stromky kanadských borůvek...

Děkuji za případné reakce!  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 146.19 (?), 2.9.2018 8:08

Mám to samé, ale zatím jsem za ta léta, co s ní zalévám, nepozoroval žádný vliv takové vody na cokoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 2.9.2018 11:23

Nechápu, proč se pořád všichni tváří, jako by byl ořech nějaký jedovatý strom? Listí se hůř rozkládá, ale to z ledasčeho, ne jen ořechové...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.73 (?), 28.9.2018 21:11
Ořešák je vždy špatný soused okolních stromů. Šíří kolem sebe jakousi "auru nepohody". Stromy v jeho blízkosti záhadně zacházejí, větve směrem k němu zasychají a ani to listí není v kompostu to nejlepší. Mám zkušenost s listim podrceném v drtiči a rozhozeném na trávě jako cestičky, celý rok tam nic nerostlo, ani neklíčilo. Dokonce jsem tam ani slimáky neviděl... Svým způsobem nějak "jedovatý" asi bude...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 188.147 (?), 28.9.2018 21:36

Zkuste hledat příčinu jinde. Ořešák je sice aleopatický, nicméně pod ním mi normálně roste tráva a těsně vedle něj bez problémů jabloně, hrušeň a broskvoň.

Ořechové listí se do kompostu nedává proto, že vytvoří nepropustnou vrstvu, takže se pak kompost dobře nerozkládá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.9.2018 13:44

Asfaltová lepenka může uvolňovat nahnědlý výluh. Zejména za tepla. Všiml jsem si toho u asfaltových šindelů. Alkaloidy z ořešáku mohou mít určitý vliv na růst některých citlivých rostlin, ale taky bych to nepřeceňoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika