Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Po dlouhé odmlce zdravím se zprávou, jak je to s roubovanci ořešáku pracovně nazvaného Zezulkův lahodný.

Odebrané rouby z matečného stromu byly ve školce u Vaňků naroubovány na jejich klon pomalurostoucích podnoží. Afinita byla výborná a tak výtěžnost ujatých roubovanců byla dvojnásobná oproti očekávání. První problém nastal, když jsem hledal vhodné kontejnery k zaškolkování, protože podnože byly silné cca 40 cm dlouhé. Takže nezbývalo, než je zaškolkovat do záhonku, který byl loni bohatě vyhnojen pro okurky. Přestože školka byla dostatečně úživná (a pro suché počasí byla i častěji zalévaná než rajčata), jsou nyní po vegetační sezóně rostlinky vysoké jen cca 15-20 cm (pod zemí je více než 50 cm podnože a vlastní roub). Tedy na rozdíl od roubovance odrůdy Kardinál zhruba čtvrtinové. Malou vzrůstnost jsem očekával a také proto jsem tento klon chtěl rozmnožit, ale toto je i přes mé očekávání výraznější projev dané vlastnosti.

S přáním pěkného zbytku dne (večera,...)
SfK.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika