Vanda spálená od slunce



sarkakom - (16) - 8.188 (?) 
1.3.2013 11:25, zobrazeno: 7314x

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Dostala jsem v prosinci kvetoucí vandu ve váze. Krásně prospívala, dala jsem ji na jižní okno. Jednou týdně jsem ji zalila kořeny, nechala vodu tak 2 hodiny a potom slila. Jenže tento týden byl jeden krásný den, a milá vanda je v místech, kde je ukrytá ve váze spálená od slunce. Kde listy jsou už venku z vázy, tam ne. Takže ta váza to slunce umocnila. Myslím, že kdyby nebyla ve váze, ale jen v košíčku, tak se to nestalo. Mám totiž na tom samým okně i epidendrum už několik let a daří se mu- neustále kvete. Okno ale není zastíněné. Teď bych tu vandu ráda zachránila, ale nevím, jak, jestli to je vůbec možné. Jsem z toho hrozně nešťastná, protože byla pěkná, vyrůstal nový list i kořeny... Prosím poraďte někdo... :-(

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 156.26 (?), 1.3.2013 12:29

Zkuste vyfotit a nahrát sem fotku, ať se podíváme, jak moc je to vážné. A pokud máte možnost, tak vázu přemístěte na východní okno, jinak mně rostou dobře i kytky na severním parapetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sarkakom - (16) - 8.188 (?), 1.3.2013 13:39

fotku přidám :-)... kytku jsem hned přemístila na západní okno. Mám tam veškeré phalenopsisy a daří se jim dobře. Na východní okno nemám možnost..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sarkakom - (16) - 8.188 (?), 1.3.2013 13:46

tak tady jsou fotky mé spálené vandy :-( je focená zvrchu, ale když se kouknu vodorovně, tak je to opravdu jen tam, kde končí váza, výš už ne...




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika