Střevíčník



host - 192.35 (?) 
11.9.2014 14:53, zobrazeno: 15873x

Nevíte, kde by se dal koupit *pokojový * střevíčník.Děkuji Olina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 92.102 (?), 15.9.2014 9:01

Pokud myslíte střevíčník pantoflíček Cypripedium calceolus, tak se prodává ve všech zahradnictvích a květinářstvích na jaře, pěstuje se každoročně ze semen a po odkvětu se vyhazuje, i když zdatnému pěstiteli by se asi podařilo jej udržet delší dobu (nezkoušel jsem).

Ještě se někdy říká střevíčník orchideji z rodu Paphiopedilum. Tu občas prodávají v Hornbachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.2 (?), 15.9.2014 21:39

92.102: Promiňte, ale Váš příspěvek je skoro celý mylný: zkusím jednotlivá tvrzení rozvést a případně uvést na pravou míru:

  1. Střevíčník pantoflíček je opravdu Cypripedium calceolus. Je to orchidej (vlákno je Olinou samozřejmě správně zařazeno do tématu orchideje). Ovšem je to orchidej venkovní, ba přímo naše domácí rostlina, avšak je extrémně vzácná (vyhubená). Přímo tento střevíčník Olina neměla na mysli.
  2. To, o čem píšete vy je tzv. "pantoflíček", oficiálně česky dmuloret, tedy Calceolaria (herbeohybrida). Ten se opravdu pěstuje jako sezónní, nejčastěji jarní, pokojová květina, ale orchidej to není.
  3. Teprve třetí tvrzení je správné: Paphiopedillum je opravdu onen pokojový střevíčník. A jestli ho opravdu občas prodávají v Hornbachu pak je to pro Olinu snad dobrá zpráva; ale snad na něj narazí i v jiných květinových prodejnách. Nepatří však k běžně pěstovaným květinám. Olině přeji hodně štěstí při jeho shánění.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.35 (?), 16.9.2014 14:44

Ano správná je ta trojka.Akorát mám Hornbach trochu z ruky.Ale až budu mít cestu poblíž, tak se do něj kouknu.Tolik to nespěchá, jen jsem ji viděla u jedné paní za oknem a napadlo mě zkusit ji pěstovat.Zkusím se také poptat té paní.Děkuji za odpovědi.Olina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 166.4 (?), 16.9.2014 20:50

Host 92.102 má částečně pravdu i v první větě. Orchidej Cypripedium calceolus se poslední roky skutečně na jaře prodává kvetoucí, i když zdaleka ne ve všech zahradnictvích. Holanďanům se jej podařilo spolu s několika asijskými a americkými druhy namnožit v kultuře ve velkém a tak je prodávají nejen na specializovaných orchideářských výstavách, ale viděl jsem jej i v tom Hornbachu a dokonce i v květinářstvích v centru Brna. Problémem je cena - za 650 Kč si jej koupí málokdo a tak se obávám, že nakonec po odkvětu skočí všechny v kompostu...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 222.102 (?), 2.10.2014 20:46

Tenhle lsem koupila před loňskými vánocemi v Baumaxu.

paphilopedium
paphilopedium
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.1 (?), 2.12.2014 19:28

Tohle jsem si vyfotil na výletu v lese. Bylo jich tam asi dvacet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.1 (?), 2.12.2014 19:33

Střevíčník pantoflíček, červen 2014


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika