Prosím o určení druhu orchideje



host - 118.89 (?) 
24.2.2013 13:32, zobrazeno: 9454x

Dobrý den, po bratrovi jsem zdědil orchidej, která se již velice rozrostla: viz. foto, a potřebuje zřejmě přesadit. Mohl by mi někdo poradit jak ji pěstovat a co je to vlastně za druh? Má totiž zvláštní květy, které jsem nikde v nabídce neviděl...

Děkuji

Václav Klíma

jvklima@volny.cz

orchidej
orchidej
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 24.2.2013 16:01

Jen bych si tak tipla něco jako Oncidium nebo Odontoglossum... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.54 (?), 24.2.2013 17:52

Já bych si tipla, že to bude něco s cymbidiem nějakou botanickou formou, neboť květy má menší, než klasické hybridy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.182 (?), 24.2.2013 21:32

Abych pravdu řekl, tak jsem tomu cymbidiu moc nevěřil, ale velmi se "to" blíží Cymbidium aloifolium anebo Cymbidium bicolor (a třetí podobné, co jsem v obrázcích našel, jsem zapomněl).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 24.2.2013 22:55

Asi nejvíc je to podobné opravdu tomu Cymbidiu aloifoliu, v těch, co jsem psala já, jsem nic tak zbarveného nenašla.           Lída

Cymbidium aloifolium
Cymbidium aloifolium
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 24.2.2013 23:04

Pokud to je ono, tak jsem vám našla tohle:

Existuje na 52 druhů. Patří mezi stálezelené rostliny. Pochází ze subtropické a tropické Asie. Patří k terestrickým orchidejím. Dorůstá výšky 60 - 90cm. Průměry květů se pohybují v rozmezí 5 - 10cm. Úzké mečovité listy vyrůstají z pahlíz. Kvete na podzim a v zimě. Existuje nespočetné množství hybridů.

Mezi orchidejemi patři k jednodušším rodům na pěstování. Pro bohaté kvetení je důležité dodržet alespoň 5°C rozdíl mezi dnem a nocí. Potřebují světlé místo bez přímého poledního slunce, bohatou zálivku (kořeny nesmí být trvale ve vodě, využívejte výhradně měkkou nejlépe dešťovou vodu o pokojové teplotě). Dobré je také rosit listy. Po odkvětu snižte teplotu i zálivku a nechte rostlinu odpočívat. Přesazuje se až v okamžiku, kdy se kořeny nevejdou do květináče, vždy však až po odkvětu. Je vhodná pro letnění, na slunce si však musejí pomalu zvykat nejlépe v polostínu. V okamžiku, kdy teploty začnou klesat pod 10°C rostlinu přemístěte domů. Hnojí se specielními hnojivy pro orchideje. Jako substrát používáme směs hrubé borové kůry, polystyrenu, molytanu, suchého rašeliníku, keramzitu, atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.89 (?), 25.2.2013 16:28

Děkuji Vám velice moc, ono to vypadá opravdu na Cymbidium aloifolium, neboť splňuje všechny popsané znaky. Díky.

V.Klímasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika