přesazení orchideje



host - 130.3 (?)
10.8.2010 16:31

Určitě ne.Zkusila jsem to a sice roste, ale shodila květy a staré listy uschly. Teprve teď to je asi po 3 měs.začala vyhánět nový lístek, takže určitě ne!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 112.99 (?), 18.5.2009 1:14

Skořice? To jako proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 18.5.2009 7:19

Nene, skořici až jedině na vánoce.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.125 (?), 21.7.2010 7:41

Měla jsem to stejné. Jde o zkušenost laika, takže možná není správná a odsoudíte ji. Dostaly se mi ty potvory do všech orchideí, když jsem měla orchidej suchou a došlo na zalévání, vždycky se ukázaly jak prchají z kůry. Jeden den jsem se naštvala, vzala všechny orchideje, vyhrabala je ze substrátu, osprchovala je, prohlídla, vařící vodou jsem propláchla květináče a novou kůru na orchideje jsem hodila na chvíli propéct do trouby. U Phala to pomohlo, nikde jsem nic takového už neviděla. Nedoporučuji to ale praktikovat u orchidejí s jemnými hustými kořeny, ty měli tendence obalovat se plísní. Ale i ty přežily. Četla jsem tu jak se nemá orchidej v květu přesazovat, kvetly všechny, ale žádnou újmu jim to nepřineslo. Asi jsou z těch hypermarketů zvyklé na ledacos :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.3 (?), 10.8.2010 16:31

Určitě ne.Zkusila jsem to a sice roste, ale shodila květy a staré listy uschly. Teprve teď to je asi po 3 měs.začala vyhánět nový lístek, takže určitě ne!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.158 (?), 23.9.2010 9:18

Takže musím počkat s přesazením kvetoucí orchidee i když se její kořeny derou ven a už praskl i plastový květináč ve kterém jsem květinu dostala???

Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 7.124 (?), 1.9.2011 22:46

Díky za rady, zkušenosti a vůbec příspěvky. Jsem laik a Phaly pěstuju poprvé v životě, necelý rok. Mám je v bytě v suchém vzduchu a nerosím je. Zalévám je jednou týdně postavením do odstáté vody s hnojivem. Když jsem je koupila všechny kvetly a to v průměru 4 měsíce, jeden déle než 5. Přesadila jsem je v plném květu, ani jedna nijak neutrpěla. Naopak, okamžitě začaly všechny nasazovat nové listy. Po odkvetení všech kromě jedné začaly stvoly sesychat, takže jsem je ustřihla. Okamžitě začaly růst nové stvoly. Na jedné orchideji dokonce místo původního jednoho hned šest nových. Ta poslední odkvetla celá kromě jednoho květu a vedle toho teď začínají rašit nové květy z toho samého stvolu. A to jsem je všechny přestěhovala 400km. Myslím, při dostatku světla, teploty a nepřelití vydrží Phaly úplně všechno!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika