Pěstování orchideí



host - 116.166 (?)
29.9.2010 12:00

Dobrý den dejte toho nekvetoucího neřáda do chladnější místnost 15-18stupňů a 4-6 týdnů ho tam nechte a hlavně nezalevejte vůbec a ani neroste. po té ho přestěhujte zpět a začněte zalévat někdy po novém roce leden nebo únor začne neřád kvést (pokud nemůžete dát do chladnější místnosti tak nevadí hlavní je nezalévat a nerosit) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 116.166 (?), 29.9.2010 12:00

Dobrý den dejte toho nekvetoucího neřáda do chladnější místnost 15-18stupňů a 4-6 týdnů ho tam nechte a hlavně nezalevejte vůbec a ani neroste. po té ho přestěhujte zpět a začněte zalévat někdy po novém roce leden nebo únor začne neřád kvést (pokud nemůžete dát do chladnější místnosti tak nevadí hlavní je nezalévat a nerosit) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 15.7.2012 18:52

Trochu ji potrapte. Nepřihnojovat, zalévat tak málo až změknou listy, hlavně nepřemokřovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.226 (?), 21.10.2010 10:33

odstrihnúť iba zasýchajúce stonky... na živých stonkách niekedy okrem kvetov začne z očka rásť nová rastlina... teraz na jednom výhonku mám naráz 3 rastlinky, majú po dva listy a práve pučia druhé korienky... po druhom korienku môžte rozstrihať výhon na jednotlivé rastlinky a dať ich samostatne... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.216 (?), 23.10.2010 19:07

Vite, ono je nekolik zpusobu jak muzete donut Phal aby zase rychle kvetl, pokud chcete aby se ukvetl k smrti. Takova roslina vice nez 3-4 roku asi nevydrzi. Jak mi rikal jeden pestovatel orchideji. 'Porovnejte kvetouci Phal k tehotne zene. Po 3-4 mesicich si potrebuje odpocinout. Nenutte ji aby zase rychle kvetla. Rostlina ted potrebuje rust. '  Tento clovek naopak nenechal Phals kvest kazdy rok, ale kazdy druhy rok. Jeho kvety byly neuveretelne. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 25.10.2010 7:45

prepáčte, môj príspevok mal byť zaradený niekde inde kde bol dotaz či strihať celé výhonky, alebo iba suchú časť... tak to vyznelo ako absolútne nezmyselný príspevok, k článku nado mnou... Juraj ...a vôbec nemal navodiť urýchlenie kvitnutia... ešte raz prepáčte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 25.10.2010 14:43

Juraj, naprosto neni problem. Na Vasi otazku asi dostanete dve ruzne odpovedi. Nekdo rika 'ustrihnout jenom suchou cast' nekdo rika 'ustrihnout celou'. Ja striham celou, neb nechci aby ho napadlo znovu kvest. Ja chci aby mu zacly rust nove listy a koreny. Ale, to je muj styl pestovani.  Vetsinou - ale ne vzdycky - kdyz orchid dokvete se presazuje.  V tom pripade se ustrihnou vsechny mekke (nahnile) a zlomene koreny a kvetina se da do cerstve kury.  Jak ja presazuji orchideje jsem vsecobecne napsala pred dvema dny. Ale, kazdy ma jiste svuj zpusob. Pro mne je dulezite aby - kdyz se neco ustrihne nebo odreze - nuzky, nebo ziletka nebo co pouzivam byly sterilni. Nejvice orchidu umira bakterialnimi nemocemi, ktere se prenasi strihanim a kvetinacem ktery neni totalne cisty. Jestli je to Vas prvni orchid 'gratuluji' a vubec se neostychejte se ptat. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.130 (?), 15.2.2011 20:55

Pěstuji orchidee asi 2 roky a nejsem žádná pěstitelka a krásně mi kvetou. První jsem dosala k svátku a pak jsem si koupila asi 2 sama a všechny jsem vyhodila, protože se jim u mě asi nedařilo. Měla jsem je v prostředku místnosti na poličce a jedna za druhou odcházela tak jsem je hodila do koše pak jsem dostala od maminky další a dala jsem jí na okno měla jsem předělaný byt a najednou mi krásně květla vypouštěla nové šlahouny. Koupila jsem další a další a občas dostanu od maminky další, které ji v práci odkvetly prodává v květince a jdou mi jedna za druhou. Nedělám nic zvláštního mám je v tom samém substrátu co jsem je dostala ani je nehnojím na květ a list. Jen jsem zjistila, že je stačí 1 za týden nebo za 14 dní dát do vany a osprchovat vlažnou vodu až je substrát mokrý a osprchuji i listy a po 1/2 hodině je vyndám z vany a dáj je zpět na okno. mám jich asi 10 a už je nemám kam dávat ale pokaždé když vidím nějakou novou barvu nebo druh tak jsem v pokušení ji koupit. Pokusím se vložit fotografie snad se to povede.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.130 (?), 15.2.2011 20:56

Další mé fotografie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.130 (?), 15.2.2011 20:57

A ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ŽÁBA - (7) - 82.127 (?), 8.1.2012 18:54
Prosím vás o radu moje phal.je rok po odkvětu doted vyrostly jenom kořeny ale nic co by naznačovalo šlahoun z kterého bude květ.Na jaké světové straně je máte?Díky Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika