Pěstování orchideí



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?)
25.1.2013 20:41

Zajímam se o phalenopsisy několik let. Někdo používá to jiný ono a výsledky jsou dobré.U těchto orchidejí mne již nic nepřekvapí. Zřejmě je to hodně přizpůsobivá rostlina. Je ale pravda, že kdo má problém tak s ním hodně zápasí. Co mne v poslední době překvapilo je to, že se dají phalenopsisy pěstovat ve vodě. Já je pěstuji na parapetu a nedovedu si je předsavit týdně sprchovat a nějak přenášet, jelikož mívají přes 60 rozvitých květů.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
alenkaa - (3) - 142.39 (?), 20.1.2012 19:32

Mám stejný problém. Dostala jsem k narozeninám 4 krásné kousky. Bohužel jak mohly dopadnout u začátečnice. Dle rady jsem jim po odkvětu odstřihla stonek až u listů a teď se dočítám, že to byla chyba. Od té doby(asi 6 měsíců) se nic neděje. V průhledném květináči je vidět, že některé kořeny jsou úplně suché. Jednou týdně je ponořím na chvilku do nádoby s odstátou vodou. Mám je na polici u okna(parapet je úzký) v obyváku a v kuchyni, to by snad nemělo vadit??Čím více se o ně zajímám, tím je to horší. Mám to vzdát, nebo to chce čas. Po jaké době po odvetu by měly vyrašit nové výhonky?? Prosím o radu. Moc děkuji, Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirka59 - (5) - 153.182 (?), 21.1.2012 13:34

Pěstuji falenopsisy (mají kožovité listy na dvě strany) na okenním parapetu s orientací na západ. Sázím je do kůry z borovice nasbírané na zemi v lese. Zalévám až je zemina téměř suchá, což je v létě 2x týdně, ale v zimě třeba po deseti dnech. S přihnojováním začínám až dva měsíce po přesazení. Hnojím střídavě hnojivy Harmavit a Fytovit. Stále mi kvetou. Po odkvetení zaříznu květní stvol za prvním kolínkem od země. Rozhodně bych to nevzdával. Přeji hodně úspěchů s pěstováním.

           Jirka Trávníček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.4 (?), 4.1.2013 20:40

phalenopsisypěstuji několik let a osvědčilase mi najemno drcená borová kůra namíchaná s kávou, která byla použita v presovači. Míchám 1:1 káva: kůra. Výsledek je úžasný. Káva funguje jako vynikající dlouhodobé hnojivo. Rostliny jedenkrát za tden sprchuji ve vaně nebo v kuchyňském dřezu mírně teplou vodou. Rostliny musí být umístěny na oknenním parapetu s jakokoliv světovou orientaci. Již metr od okna způsobí zastavení růstu rostlin.

Jiří Hrstka

jhrstka@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 25.1.2013 20:41

Zajímam se o phalenopsisy několik let. Někdo používá to jiný ono a výsledky jsou dobré.U těchto orchidejí mne již nic nepřekvapí. Zřejmě je to hodně přizpůsobivá rostlina. Je ale pravda, že kdo má problém tak s ním hodně zápasí. Co mne v poslední době překvapilo je to, že se dají phalenopsisy pěstovat ve vodě. Já je pěstuji na parapetu a nedovedu si je předsavit týdně sprchovat a nějak přenášet, jelikož mívají přes 60 rozvitých květů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ŽÁBA - (7) - 82.127 (?), 21.1.2012 17:31
Alčo orchidejky ponořte na 20až 30min jednou za 14dní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ŽÁBA - (7) - 82.127 (?), 22.1.2012 17:38
nové výhonky můžou být za měsíc nebo až za půl roku.lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.6 (?), 22.1.2012 19:19

Většinou nekvetou nedostatkem světla. Sluníčko nesnáší, ale potřebují hodně světla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.188 (?), 13.2.2012 2:25

Mně se stalo že nekvetla 2roky a ted jede jak divá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ŽÁBA - (7) - 82.127 (?), 28.3.2012 19:11
Prosím o radu co mádělat když mi opadávají nerozkvetlá poupata u phal?Díky Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
míla999 - (4) - 161.129 (?), 10.3.2012 8:38

máte je krááásné... závidim.Mě ty potvůrky nějak stávkují.mám jich asi 6 a z toho mi vykvetla jedna a to ještě tak, že vyhnala jakoby nový stonek od kořene rostliny a na nem 1 květ.Starám se, pečuju,hnojim. Asi na ne prdnu a budu se řídit heslem "čim horší sedlák, tim lepší brambory"laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika