Orchideji žloutnou listy



host - 183.202 (?) 
1.6.2013 12:00, zobrazeno: 30826x

Dobrý den, moc prosím o radu co mám dělat s orchidejkou. Začaly u ní žloutnout listy. Jeden jsem již ustřihla, a teď budu stříhat další. Začne se dělat malý žlutý flek a potom se to rozšíří na celý list. Listy jsou jinak tvrdé, kořeny jsou také zdravé. Drobné žluté flíčky už jsou na všech listech.

Děkuji moc za radu, ráda bych rostlinku zachránila.

Radka


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 183.202 (?), 1.6.2013 12:01

Ještě přikládám celý žlutý list.Na prvním fotu to není moc vidět.

Radka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 1.6.2013 14:38

Je dobré vždy vyfotit celou rostlinu. I zdánlivá maličkost může ukázat na problém. Vaše rostlinka vypadá pěkně. Žluté listy odzdola většinou znamenají že to mají za sebou přirozeně. Zkrácení životnosti listů může zapřičinit přímé slunce. I já pěstuji orchideje na slunci, ale mám je mírně zastíněné okenní příčkou. Taky jsem si všimnul čehosi mezi kořeny. Jestli je to hnojivá tyčinka, tak bych ji tam nedával. Prodává se na orchideje hnojivo a to je vhodnější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.17 (?), 24.6.2017 12:29

Dobrý den, také mně žloutnou listy. Problém se objevuje nepravidelně. Je pravdou, že mám rostliny na okenním parapetu, kde celé odpoledne intenzivně svítí sluníčko. Stahuji sice žaluzie, ale možná je to pro ně málo. Občas do substrátu ke kořenům dám tyčinku proti škůdcům, stačí i půlka. Bojovala jsem docela dlouho s puklicemi a ničím se mně nezdařilo je zničit, až jsem na radu zahradníka použila tyto tyčinky. Tak že by to bylo tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.223 (?), 2.9.2018 18:18
Zdravím, mám stejný problém. Mám dvě orchideje, jedna má listy v pořádku, druhé se kroutí listy. Obě jsou na stejném parapetu. Čím to může být? Zalévám je stejně, jedna je nyní v květu, druhá ne. Jednu už máme dlouho (ta bez květu), druhou krátce. Nedávno jsem si ustřihl jednu část květního stonku. Květy na něm začali vadnou, všiml jsem si že stála ve vodě :(... Té druhé pro změnu žloutnou listy. Pomoooc :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 29.1.2019 13:14

Také mi tímto způsoběm kdysi orchidea zašla, i když jsem jinak všechno dělala správně. Až po nějaké době jsem se dočetla(možná i někde tady) že je to jistý druh roztoče. Bohužel už přesně nevím který. Zkuste podle toho něco vyhledat, či nějaký postřik na roztoče. Myslím, že přímo sviluška to nebyla, ale jistá už si nejsem, je to dávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika