Orchideji Phalaenopsis černají květní výhony



host - 166.229 (?) 
1.6.2013 23:44, zobrazeno: 6236x

Mám asi čtvrtý rok Phalaenopsis, poslední dva roky vyhnal asi čtyři květní výhony (letos dva najednou). V době, kdy se začínají na rostoucím výhonu objevovat poupata, začínají výhony od spodu černat, růst se pomalu zastavuje až výhon zčerná a uhyne. Rostlinka letos po uhynutí nových výhonů, vyhnala ještě květy z posledního očka čtyři roky starého květního výhonu (ten 4 roky nekvet, ani nezčernal). Netušíte v čem může být problém? Na listech, ani kořenech není nic nepatřičného vidět.

Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.56 (?), 11.6.2013 22:51

Fotka by nějaká nebyla? Černání odspodu - jako první mě napadá hniloba báze. Podívejte se pořádně na místo těsně nad substrátem (krček rostliny), pokud je napadený hnilobou, je to zlý ale můžete se pokusit jí zachránit. Musela byste odříznout nemocné místo až do zdravého pletiva, posypat skořicí nebo dř. uhlím, aspoň týden nezalévat-nerosit a čekat. Mohlo by to být z toho, že vám do paždí listů zatekla voda a kytička byla vystavena chladnému vzduchu (nevětráte přímo na ní?).  Nebo jste jí manipulací mohla nějak ten krček poranit a pak - viz výše. Ale určitě by to chtělo foto celé rostlinky a místa problému. Takhle je to jen odhad, co se tak mohlo stát. Jestli má jinak zdravé listy a kořeny, měla by to zvládnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.41 (?), 6.6.2021 21:14
Mam stejný problem, orchidej jinak zdrava, velké listy a už potřetí po sobě mi to udělala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika