Nemoc?



host - 246.146 (?) 
3.3.2013 19:03, zobrazeno: 10265x

Mám phalaenopsis, který již několikrát kvetl, kořeny má krásně bohaté a zelené, ale v poslední době pozoruji změny, které se mi nelíbí a mám obavy z nějaké houbové choroby. Objevilo se to na okrajích jednoho listu a nezdá se mi taky rostlinky těsně nad korovým substrátem. Potřebovala bych tedy poradit co a jak... děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 246.146 (?), 3.3.2013 19:04

Tady ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.56 (?), 16.3.2013 21:20
Podle listu to vypadá na křížence, tedy Phalaenopsis Philadelphia (schilleriana x stuartiana). Podle druhé fotky nevypadá kytička nijak špatně ani nemocně. Ovšem substrát je od pohledu hroznej a to může způsobit ty zahnědlé okraje listu (substrát se rozložil - něčeho má tedy moc, něčeho zas málo). Rozhodně jí přesaďte do nového substrátu (teď je vhodný čas), odstraňte při přesazování uhnilé (mrtvé) kořeny, tak 3 dny jí nezalévat (nerosit) a bude vpohodě :o).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 16.3.2013 22:25

Není možné, že by ty okraje listu hnědly nad tou škvírou nad radiátorem? Mám podle fotky dojem, že je to nad ní?    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.56 (?), 17.3.2013 13:57

Taky jsem si toho, Lído, všimla, ale pokud by to bylo způsobeno teplem od radiátoru, byla by poškozená větší plocha listu. Takhle to skutečně vypadá na problém starého substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.56 (?), 17.3.2013 14:03

Ještě bych asi měla dodat, že hybridním phalům radiátory (teplo od nich a nízká vlhkost vzduchu) nijak výrazně nevadí,  botanický phal by s tím měl trochu problém :o).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.146 (?), 17.3.2013 17:04

Teplem od rádiátoru to opravdu není mám teplý byt takže v místnosti kde mám orchideje je neustále zhruba 20 stupňu bez zapnutého topení a to po celou zimu. Ostatním orchidejím, které mám v té samé místnosti na tom samém okně se daří skvěle. Neustále jsou obsypány květy. Vkaždém případě přesadím a uvidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika