množení orchideí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 60.159 (?) 
19.2.2012 9:00

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na množení dělením druhu Phalaenopsis. Povedlo se mi jednu rostlinu rozdělit tak, že mám dvě rostliny jak s kořínky tak s listy a zdá se, že nestrádá ani jedna. U druhé rostliny mi ta původní zůstala bez listu a v řezu hodně zaschla. KOřeny má sice zdravé, ale ani měsíc po zásahu nenasazuje listy - je možná nějaká záchana, nebo bez listu je ztracená? Děkuji L.Kovaříková


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.47 (?), 27.12.2008 14:26

Hladam akekolvek informacie o mnozeni orchideji a prosim odpoved po slovensky.Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.240 (?), 22.12.2010 19:41
Dobrý den prosím Vás o radu.Na Phalaenopsisu, na šlahouno po květech mi vyrail trs listů.Zatím nejsou patrné kořeny rostliny, dá oddělením získat nová rostlina?? Jak postupovat?? Předem děkuji za odpověd Dáša
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 22.12.2010 22:20

Daso, ja 'keiki' odstrihnu od stvolu (nad nim a pod nim) az kdyz jsou koreny apon 7-8 cm dlouhe. Kousek stvolu na keiki klidne muze zustat. To je nejjednodussi zpusob jak dite oddelit od matky. Pak zasadim do maleho kvetinace a zacnu normalne zalevat a hnojit. Pisete, ze 'vyrazil trs listu'.  Ma vice nez 3 listy? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.146 (?), 5.1.2011 18:02
nejlépe zasadit do mechu, tam poroste nejlépe, mladým rostlinám to prospívá, drží dobře vlhko a je vzdušný, nejlepší je čerstvý, ale může být i suchý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 5.1.2011 18:32

Mohla bych se zeptat o jaky mech jde? Ten co ma dlouha vlakna a bezovou barvu (dovazeny)? Dekuji, Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.146 (?), 6.1.2011 12:40
Ano, má dlouhá vlákna, v lese je zelený, za sucha béžový, dávám foto suchého, pro zelený bych musela do lesa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika