Dendrobium - pokroucené listy



Kamila S. - (36) - 181.112 (?) 
28.2.2013 11:03, zobrazeno: 9972x

Dobrý den,

chtěla bych poradit, co se nám stalo s orchideí. Už ji máme pár let a teď na ní začaly růst pokroucené listy. Vypadá to, jako by se nový list nemohl "vyloupnout" z toho starého.

Stalo se nám to dříve u všech těchto orchideí. Čím to je? Vadí to rostlině nějak?

Děkuji za odpovědi, K.




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 112.36 (?), 28.2.2013 11:42

Můj skromný názor je ten, že to je ze suchého vzduchu. Rostliny vyhlížejí jinak zdravě a na řádění škůdců to taky nevypadá. Je ale divné, jestli je máte pořád na stejném místě, že by se Vám to dřív nedělalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kamila S. - (36) - 181.112 (?), 28.2.2013 12:21

Tato konkrétní rostlina je pořád na stejném místě. Nanejvýš se stěhuje z jedné strany parapetu na druhou.

Je možné, že takto pokroucené listy má už delší dobu a jen jsem si toho všimla až teď. Jak jsem psala, dřív nebo později se nám začaly kroutit všechny orchodeje tohoto rodu.

Pomohlo by rosení? Nevadí jim to jako třeba Phalaenopsisům? Je pravda, že tato orchidej je přímo nad topením. Jinak je zdravá, pravidelně bohatě kvete. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sarkakom - (16) - 8.188 (?), 1.3.2013 13:51

dobrý den, mám to taky, nejvíc v zimě, když se topí. je to opravdu ze suchého vzduchu :-) na dendrobium nobile, ale ničemu to nevadí, zrovna mi kvete..., jen to není moc pěkné ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika