Dendrobium nobile - pěstování



host - 246.146 (?) 
3.3.2013 19:00, zobrazeno: 18308x

Dobrý den potřebovala bych radu. Mám dendrobium nobile. Poté co odkvetlo listy na stoncích opadaly tak, že zůstaly jen pahýly. Podruhé mi již nevykvetlo jen vyrašilo pár nových rostlinek s kořínky v různých výškách stonku. Nevím jestli rostlinky oddělit nebo celkově jak se o dendrobium starat aby bylo bohaté... Za rady předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 232.50 (?), 13.3.2013 14:56

u dendra je myslím normální že staré listy žloutnou a opadávají          

jestli máte nové rostlinky v různé výšce na starých pahlízách asi jste nedodržela pěstební podmínky jinak by se místo nových rostlinek utvořily květy.           Ke kvetení potřebují chladno a sucho          

 Já to řeším tak že je dám v březnu na zasklenou lodžii a tam se pohybují teploty okolo 10 - 15 °C vždycky kápnu jen trochu vody. V létě mi pak kvetou, anebo jako teď jsem je dala domů a jedno kvete skoro měsíc, druhé 14 dní,  to třetí nekvetlo protože nemělo vyzrálé pahlízy, ty teď v teple dorostly a doufám že budou obaleny v létě květy, navíc mi někdy kvetou staré pahlízy i podruhé. Novým rostlinkám na starých se říká keiki, někdo radí oddělit když jsou kořeny 5cm dlouhé, jednou jsem to taky zkoušela, ale neměla jsem tu trpělivost starat se o takové pidi rostliny


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika