Cambria orchidej



Stránky: 1,  2,  3   
host - 90.57 (?) 
19.3.2010 15:02, zobrazeno: 83879x

Dobrý den, poradí mi někdo, co potřebuje Cambria? Najednou mi začaly jako kdyby vrásčitět tlusté hlízy od kterých vyrůstají stonky s květy, nevíte, v čem je problém?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 19.3.2010 18:33

Mírné scvrkávání straších hlíz je normální, pokud se scvrkávají hlízy ještě ketoucí, je velmi pravděpodobně bez kořenů - asi uhnily přílišným vlhkem.

Cambria je křížencem chladnomilných orchidejí, největším problémem jsou u nás letní vedra, měla by mít celý rok chladno a mírně vlhko, ale při tom hodně světla. To se snáze realizuje v Andách, hůře u nás...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.238 (?), 1.2.2011 11:01
Dobrý den, u mojí Cambrii se začali po odkvětu (koncem listopadu) nyní vytvářet jak kdyby omládky?je možné je oddělit a případně rozmnožit?a jak?omládky jsou cca 10cm velké, děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 1.2.2011 15:49
Neoddělujte, pravděpodobně by uhynuly. Množí se dělením trsů, měly by být aspoň 3 pohromadě. Je i pěknější mít větší trs kvetoucích orchideí než mít spoustu chudinek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.238 (?), 1.2.2011 16:55
děkuji za radu... už aby kvetla, je totiž nádherná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.34 (?), 19.6.2011 17:26

Mám Cambrii už několik let. Je umístěna na topné (!) lavici i jižně situovaného francouzského okna, a to i v zimě, a navzdory chladnomilosti pravidelně kvete. Denně rosím, jednou týdně trochu zaleji vrchem, jednou týdně naleji plnou podmisku a nechám, až vodu vypije. Občas - v zimě málo, v létě častěji - přihnojuji hodně zředěným Kristalonem. Stejně už řadu let pěstuji s velkým úspěchem falenopsisy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.68 (?), 21.8.2011 9:36
Dobrý den. Máme doma asi 8 Phalů a teď jsem si koupila mini Cambrii, paní mi řekla že podmínky jsou stejné jako u Phalů, jen po odkvětu je dobré ji přenést do chladnější místnosti. Ale všude na netu jsem se dočetla, že Cambrie jsou spíš chladnomilné. Mám ji sice v pokoji s oknem situovaným na jih, ale je na poličce cca 1 metr od okna. Můžu ji tam nechat, nebo radeji přenést do pokoje s oknem na severní stranu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.75 (?), 28.10.2013 20:07

Dnes jsem byla na výstavě v Lysé a prodávali tam orchidee. Protože jsem si i já koupila cambrii, ptala jsem se na správné pěstování a bylo mi řečeno, že po odkvětu se mají přestěhovat do chladna a mají se přestat hnojit a jen mírně zalévat. Nasadí pak snadněji na nové květy. Hodné úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.254 (?), 10.6.2012 8:11

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, po odkvětu cambrie mi zežloutl stonek od květů. Je to normální? mám ho odstřihnout? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.188 (?), 9.7.2012 16:49

určitě ho odstřihněte, na tomto stonku už stejně znovu nevykvete. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika