Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý den chtěl bych se tady někoho zeptat kdo má zkušenosti s paphiopedily. Nedávno jsem si pořídil paphiopedilum maudiae, paphiopedilum delenatii, paphiopedilum delenatii var. Alba, paphiopedilum callosum x sukhakulii a paphiopedilum chamberlainianum. Všechno to mají být orchideje vhodné pro začátečníky. Než jsem si je pořídil tak jsem si o nich něco přečetl mám i knížku o orchidejích kde se píše o pěstování paphiopedii a pokud jsem to správně pochopil tak paphiopedila mají mít propustný substrát já je mám v drcené kůře, tak jsem je už i dostal namáčím je až když ten substrát proschne ne vyschne i když se tam píše že bez výraznějšího poškození vydrží 1-2 týdny používám dešťovou vodu mám je provizorně tak asi 2m od jižně orientovaných prosklených balkonových dveří. Vím že když to paphiopedilum odkvete tak má vytvořit další odnož a pak ta dokvetlá růžice odumře. Všechny sjem už dostal i s odnožemy až na paphiopedilum maudiae a paphiopedilum delenatii všechny paphiopedila mi už odkvetla i paphiopedilum maudiae a paphiopedilum delenatii ale pořád nemají odnož a tomu paphiopedilum maudiae už odspodu žloutne 1 list a nahoře má 1 uschlý lístek asi už začíná odumírat a odnož nikde tak nevím v čem dělám chybu ale paphiopedilum delenatii má jenom ze zhora uschlý jeden lístek přidávám foto první dvě fotky by měly být paphiopedilum maudiae a druhé dvě paphiopedilum delenatii prosím vás jenom o radu co dělat jestli ještě můžou udělat odnože předem vám moc děkuji za odpověď.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika