Vybírám bambus - pomozte



host - 247.229 (?) 
20.10.2009 1:48, zobrazeno: 9448x

Dobrý den,

vybírám vhodný druh bambusu, který bych chtěl umístit do zahrady jako zátiší pro chvíle odpočinku a nemohu se rozhodnout, zda zvolit pseudosasa japonica nebo phyllostachys humilis. Máte někdo zkušenosti; prosím poraďte.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Rena - (16) - 109.147 (?), 20.10.2009 4:43

Dobrý den, asi neporadím, zkušenosti s bambusy zatím nemám, ale letos jsem taky vybírala bambusy do zahrady. Nakonec jsem koupila trsnaté druhy, protože jsem se lekla zakopávání zábrany pro výběžkaté druhy bambusů. Já bych nerada, aby se mi za několik let objevil někde jinde nebo se prorostl k sousedům. Po pravdě nakonec jsem koupila dva druhy Fargesií, ale kdyby to na nich nebylo napsané, že je každý jiný, nepoznala bych to. Bambusy mi připadají všechny stejné. Možná spíše vybírejte podle vzrůstnosti, aby Vám v dospělosti nezastínil něco co nechcete. Renáta 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.25 (?), 22.10.2009 21:40

Dobrý deň,ak máte možnosť, zájdite sa pozrieť na vlastné oči, podebatovať. Osobne som bol iba v Rostete, pán bol veľmi milý. Určite Vám poradia v rozhodovaní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 23.10.2009 7:39

Mám-li být upřímný, pak moc nerozumím té poznámce o trstnatých a výběžkatých odrůdách - pro mně bylo při výběru odrůdy bambusu rozhodující to, zdali je nízký, půdokryvný či dorůstá do větší výšky. Další důležitá vlastnost je mrazuvzdornost.

Bambusy rodu Phyllostachys (některé)  patří mezi ty, které i v našich podmínkách dorůstají 2-3 metrů  sám jsem měl zakoupeny druhy P. decora, P. pubescens a P. aerosulfata.  Myslím, že dostatečně podrobné popisy vč. fotografií naleznete i na českém netu. pokud Vám kultura nevymrzne, tak vlastní pěstování až tak složité není.

Osobně jsem po 3 letech opečovávání přešel na "bezúdržbový provoz" a je otázka, zdali letos poprvé zcela vynechám zimní zakrývání trsu - je už totiž tak široký, že se mi celý nevejde do zakrývací plachty... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jakub z Hané - (8) - 117.134 (?), 23.10.2009 8:46

trsnaté bambusy se moc nerozrůstají do šířky, nová stébla se drží prakticky stále v tom 1 trsu. U výběžkatých není vyjímkou nové stéblo i několik metrů od mateřské rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.253 (?), 2.4.2010 20:26

Krasny je Bambus bissetuv, mrazuvzdorny do -25.Letos z nej budu sazet plot. Mejte se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.22 (?), 25.3.2013 19:12

a bissetův je výběžkatý nebo trsnatý???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika