Určení neznámé květiny



host - 152.21 (?) 
20.11.2011 14:52, zobrazeno: 5140x
Dobrý den, nezná někdo rostlinu na přiloženém obrázku? Tom
neznáma kytka
neznáma kytka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.11.2011 16:30

pryšec-Euphorbie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.254 (?), 20.11.2011 20:14

ale je to divná tráva. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 20.11.2011 20:21

Pryšec křižmolistý, malé vydání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.70 (?), 20.11.2011 20:25
Bude asi dobré upřesnit, o který z pryšců, kterých je více než 2000 druhů jde. U nás je domácích, zdomácnělých, venku pěstovaných apod. několik desítek druhů. Tento na fotce by měl být pryšec skočcový - Euphorbia lathyris, někdy je používán i název pryšec křižmolistý, podle postavení listů na stonku v prvním roce vegetace. Další podrobnosti si buď vyhledáte sám, anebo se ještě někdo podělí se svými zkušenostmi s jeho pěstováním apod. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 21.11.2011 18:32

Tento pryšec mám na zahradě už aspoň 30 let z dob, kdy jsme měli na zahradě hryzce: "Kdo má pryšce, nemá hryzce". Hryzci zmizeli, nemyslím že kvůli pryšci a pryšce zůstaly. Sázeli jsme je ke kmínku ovocných stromů, aby chránily. No nevím... Je to dvouletá rostlina. Prvním rokem tvoří nevětvený stonek cca 10 - 50 cm vysoký, druhým rokem obrazí do květu a je vysoká tak do metru, ani ne. Když se nechá dozrát a vysemenit, tak je o potomstvo postaráno. Semena určitě klíčí v průběhu několika let, protože se semenáčky objevují nepravidelně v různých místech zahrady. Zajímavá je to rostlina v prvním roce, ve druhém roce je z toho koště. Nemá invazivní sklony. Dá se snadno likvidovat vytržením nebo motykou, z kořenů neregeneruje a kořeny jsou malé. Je absolutně mrazuvzdorný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.163 (?), 21.11.2011 18:48
Děkuji všem, je to skutečně pryšec křižmolistý. Já jsem se pokoušel ten správný dohledat, ale pryšců je opravdu mnoho :-) Ale alespoň jsem se dozvěděl, že Pryšec je i ta "Vánoční hvězda". Ještě jednou děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika