Trávy v jílovité půdě - porostou?



host - 90.250 (?) 
30.5.2013 12:45, zobrazeno: 6450x

Dobrý den, chtěla bych na jižní stranu do volně rostoucího listnatého živého plotu zasadit nějaké okrasné trávy - miscanthus zebrina, dochan, panicum virgatum squaw. Půda je tu spíš těžší. Zamulčováno by bylo kamínky. Myslíte, že to u mě trávy zvládnou? Co jsem slyšela, nemají rády mokro, ale kamarádka tvrdí, že mi tu trávy půjdou. Nejsem trapič, nerada vysazuji něco, co později zajde. Co myslíte? Děkuji za vaše zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 30.5.2013 13:59

Já myslím že trávy nemají rády utužené jílovité půdy, spíše než hledat která trávy by to přežila, bych se snažila o vylepšení kompostem, pískem a trochou rašeliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.250 (?), 30.5.2013 14:18

O tom jsem uvažovala. Jenže pokud vím, trávy mají mohutný kořenový bal. Takže to by musela být jáma jak pro slona, aby to mělo význam..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.198 (?), 30.5.2013 14:49

Dobrý den.

Já myslím, že se dá koupit pytel 250l substrátu. Vykopat jámu, rýhu, promíchat substrát se stávající zeminou, přidat případně trochu písku a trávy pojedou. My máme trávu, která docela hodně odnožuje a tak jsme ji ohraničili starým kýblem po malbě (bez dna) a docela si libuje i tak.

Mira Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika