Sázení okrasných trav na podzim



host - 97.194 (?)
29.10.2008 20:40

Malinko poopravím, kořenit přeci jen bude. Usychá jen nadzemní část, ale kořeny jsou i nadále aktivní, mají velkou spoustu zásobních látek v sobě uložených. Tím, že nadzemní část zaschne, nezasychá celá rostlina. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 208.9 (?), 29.10.2008 13:46, zobrazeno: 32543x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zde ještě nyní mohu vysadit okrasnou trávu s názvem miscanthus jap. (příčně pruhovaná),  k jižní stěně domu, bydlím na severu Moravy. Děkuji Markéta

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.194 (?), 29.10.2008 14:44

Dobrý den paní Markéto. Samozřejmě můžete, není to ničím limitováno. Prostě sazenici vyklopte z kontejnerku, nebo v čem byla pěstována a šup s ní do země. Než zamrzne, bude dál kořenit, i když to nad zemí není vidět. Ať se daří přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 29.10.2008 19:22

Malinko poopravím - kořenit už nebude, většina trav už zasychá. Nicméně souhlasím s tím, že ji lze bez obav vysadit teď - rozhodně jí bude lépe v přirozených podmínkách než pracně zimovat někde v květníku.

Nesázet hlouběji než byla v květináči. Dobré je pod ní dát kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 29.10.2008 20:40

Malinko poopravím, kořenit přeci jen bude. Usychá jen nadzemní část, ale kořeny jsou i nadále aktivní, mají velkou spoustu zásobních látek v sobě uložených. Tím, že nadzemní část zaschne, nezasychá celá rostlina. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.57 (?), 4.11.2008 18:41

Stanislawe - Miscanthusů jsem opravdu na podzim (tj. v termínu září - říjen) do zásobního záhonu dávala pěkných pár kusů z důvodu nepřipravenosti záhonu či neochoty hýbat před zimou choulostivějšími rostlinami na jejichž místo měly některé Miscanthusy přijít.

I přes poměrně dlouhé podzimy a velice mírné zimy v uplynulých dvou letech jsem sama byla velice překvapena, když jsem je na jaře tahala a sázela na trvalé místo, že ani jeden z nich neměl kořeny vně bývalého kontejnerku, dokonce nebyly patrné nové kořeny po obvodu trsu. Prostě jak jsem je na podzim založila, tak jsem je na jaře vytáhla.

Jednu várku jsem si přivezla v polovině září - rostliny byly vlivem horkého léta 07 v květníku poměrně umučené, tj. nadzemní části byly již na konci vegetace (téměř zaschlé). Vzhledem k tomu, že se jednalo o velké (3l kontejnery) a rostliny byly drahé, vzácné, termínově se to dalo ještě zkousnout atd. - jsem každou z nich přepůlila. Na jaře vytáhla, řez byl jasně patrný (žádný přírůstek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.194 (?), 4.11.2008 20:22

Nelamte si s tím hlavu. Zrovna dnes odpoledne jsem chystal traviny na zítřejší výsadbu. Měl jsem je zasenkované asi tak 14 dní. Byly v 7cm kontejnerku, když jsem je dovezl z okrasné školky. A dnes jsem je bral ze zakládky a pěkně sebou braly novýma kořínkama okolní zeminu, i když nadzemní část už je hotová. Každý to asi vidíme jinak. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.68 (?), 10.10.2009 23:06

Dobrý den.Zakoupila jsem si dnes v Baumaxu pampovou trávu s názvem Cortaderia "Pumilla",která byla ve výrazné slevě.Tato tráva se mi velmi líbí a bojím se trochu, abych ji nezničila právě podzimní výsadbou do záhonu.Vaše příspěvky mě trochu uklidňují, ale přesto se vás ptám jestli zrovna tento druh okrasné trávy je vhodný na podzimní výsadbu.Samozřejmě hned jak ji vysadím, zazimuji chvojím alistím a svážu do tzv.snopu.Předem děkuji za vaše reakce.Kateřina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 12.10.2009 1:04

Pokud máte pamp. trávu, tak ji musíte nejen zazimovat listím a chvojím, ale hlavně ochránit před vlhkem třeba nějakým větším kbelíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babima - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 143.253 (?), 12.10.2009 19:40

Zdravím pokud jste si ji koupila musíte ji zasadit i zazimovat pokud chcete vědět jak to dělám já tak jsem to popsala v sekci šalvěj která usychá, ona totiž nevymrzne ale vlhkem uhnije.Host176.18 vám radí dát na ni kbelík, stačí pokud je malá.Chcete-li se podívat na tu moji najděte si co s chryzanténou po odkvětu, dala jsem ji tam trochu omylem.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.187 (?), 14.10.2009 12:30

Dobrý deň prajem, kúpila som si v Baumaxe okrasnú trávu, podľa vzľadu som zistila, že zrejme ide o ostricu Buchananovu. Je krásne sfarbená do bronzova. Na kochlíku má názov Feuerfest. Dá sa táto tráva normálne vysadiť aj na záhon do záhrady, alebo len do kompozícii v kochlíkoch? Prosím o radu. Ďakujem, Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika