Rákos?



Stránky: 1,  2   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) 
8.9.2006 20:34, zobrazeno: 40620x
Viděl jsem zajímáve zřejmě rákosí, které se nikterak nerozrůstalo ale zůstavavalo v tru, mělo asi 3 metry každý rok usychalo takže to bambus nebyl, ale stvoly byly pevné a tvrdé jako bambusové. Netušíte co by to mohlo být? Popřípadě jak se to jmenuje, či dokonce kde to koupit, za každou radu děkuji!
A kdyby jste o někdo měl, tak od vás třeba odkoupím odkopek.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 64.82 (?), 21.9.2006 20:50
no vim o cem mluvis a mam to na zahrade asi tyden od souseda a zrovna schanim  nazev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.27 (?), 22.9.2006 12:31

Může to být OZDOBNICE, tráva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 22.9.2006 12:34
Mám pocit, že to je tohle z této fotky...
Odkud jste? šlo by abych také nějak získal odkopek? třeba i za peníze...
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.27 (?), 22.9.2006 12:44
Jestliže to je tresť, tak je to druh rákosu a u nás se tomu říká nesprávně kamčatský bambus, ale nikdy jsem to neviděl živě, ani nevím, zda se to prodává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.31 (?), 30.7.2007 13:59
Impozantní tresť rákosovitá (Arundo donax) má ráda teplo a ve Středomoří ji už od dávných časů používali jako krycí materiál, palivo nebo lék proti senné rýmě. Zaujme atraktivními proužkovanými barevnými listy, v našem podnebí kvete nepravidelně. Šíří se podzemně oddenkem, dutá stébla mohou být až 3 centimetry široká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 150.67 (?), 24.9.2007 17:28
jmenuje se to: Miscanthus giganteus, více na vyhledávači Google nebo Seznam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.92 (?), 25.9.2007 10:43

Miscanthus giganteus (případně další používané názvy - M.japonicus anebo M.floridulus - ten je myslím botanicky správný) je tresti podobný. Je rovněž dostatečně mohutný -  3 m ale nedorůstá vždy a všude. Má o něco jemnější olistění - užší a delší listy, které se překlánějí. Roste rovněž trsovitě, ale tento hustý trs se časem dost rozroste. Stébla má 1-2 cm, v průměru (tresť i 3 cm). Miscanthus je odolnější než tresť, která ráda vymrzá.

Občas jsou oba druhy k dostání v zahradnictvích nebo hobby-marketech. Arondo jsem kdysi viděl mapř. v AZARO Černošice u Prahy, tento druh miscanthusu např. u Písaře v Plzni.

Častěji je k dostání bíle lemovaná odrůda tresti - Arondo donax Variegata, ale ta nebude dorůstat takové výše a bude ještě choulostivější; pro zákazníky na prodejně však vypadá efektněji a tak ji obchodníci více berou.

Rozhodně bych u tresti doporučil zimní přikrývku kolem kořenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.159 (?), 26.2.2008 8:41

Zakoupila jsem si hlízy této okrasné traviny a vysadila je jako živý plot.Už prvním rokem vyrostla travina přez 1 m. Bylo mi řečeno že se nerozrůstá a zůstane v trsu.Sousedka si pořídila podobnou travinu(nevím název) a ta ji pomocí oddénků během dvou let zamořila velkou část zahrady.Máte prosím někdo zkušenost s travinou Miscanthus giganteus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 26.2.2008 12:26

Miscanthus giganteus (floridulus, japonicus) je mohutná trsovitá tráva výšky cca 3 m. Stále se trochu rozrůstá, ale trsovitost je stále patrná (vnitřek trsu postupně odumírá a přirůstá do šířk - za pár let třeba i 1-2 m); v našich podmínkách nekvete (nebo jen velmi zřídka - neviděl jsem).

Rychle rozrůstající se miscanthus je M. sacchariflorus, výška 1-1,5-2 m, každoročně bohatě kvete bílostříbrným květenstvím. Aby zůstal trsovitý - anebo v patřičných mezích (třeba pás podél plotu), je nutné mu do půdy dát protirozrůstavou bariéru - silný plast, plech, betonovou skruž...

Dalším miscanthusem - nejčastěji pěstovaným druhem - je M. sinensis s desítkami různých odrůd, zůstává víceméně trsovitý; jsou odrůdy kvetoucí a odrůdy ozdobné převážně listem - panašované. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika