Pampas - vyraší ještě?



Handula - (20) - 204.131 (?) 
14.4.2009 11:48, zobrazeno: 14162x

Loni na jaře jsem koupila pampas. Byl krásný, ale zdá se mi, že zřejmě nepřežil zimu, ač byl zabalený. Před 14 dny jsem ho ostříhala, ale neraší vůbec žádné nové výhony. Ve stejnou dobu sestříhaná ozdobnice čínská má již 20cm listy. Je to v háji nebo mám s vykopáním ještě radši počkat? Je na jižní straně, tepla a slunce má hodně. díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 25.112 (?), 15.4.2009 21:04

Dobrý den, mám stejný problém.Všechny trávy už raší jen Pampas ještě nic.Poraďte někdo kdo ho máte, kdy by měl začít rašit.Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 15.4.2009 23:16

Normálně raší v květnu, ale s tím letošním počasím to je otázka... Jinak u mne také ještě neraší.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.57 (?), 17.4.2009 21:53

V roce 2007 mi začala pampa rašit začátkem března (8.3.), loni v polovině dubna.

Letos předpokládám, že je mrtvá.

Vím o dvou zachovalých po této zimě - na jihu Čech začala minulý týden.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.8 (?), 1.5.2009 16:23

Loni při střihání začátkem dubna už měla nové listy dlouhé 50 cm. Letos zatím ještě vyčkávám, jestli začne rašit. Nevypadá to dobře, zkoušela jsem ten trs protrhat a vytahuju jenom samá uhnilá stébla.Už fakt nevím, jak bych tuto trávu měla na zimu chránit. Byla přikrytá velkou dřevěnou bednou, potaženou shora ještě fólií proti promoknutí. Navíc místo výsadby je částečně ve srážkovém stínu pod střechou. Zimu 2006/2007 přežila tak tak, ale to taky byla jenom svázaná a omotaná pytlem a fólií. Kromě této bílé jsem měla ještě růžovou, ale tuto zimu nepřežila.

Některé odrůdy ozdobnice to taky dost odnesly a obrůstají jenom na obvodu trsu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.189 (?), 13.5.2009 22:01

Mám pampu asi osm let, vždy jsem ji jen lehce přikryla stříškou ze střešních tašek, aby do ní nezatékalo. Je pravda, že letos jsem to udělala pozdě, protože u nás bylo dlouho pěkně a bez sněhu.

Bohužel obrůstá jen řídce od krajů. Přemýšlím, že bych živou část vykopala a přesadila, aby udělala nový trs. Myslíte, že je to v tuto dobu vhodné?

 Rozsazoval jste někdo na jaře trsy? Dík za Vaše zkušenosti. Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jagi - (10) - 34.243 (?), 14.5.2009 15:58

Taky mi obrůstá řídce od krajů, uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.227 (?), 13.5.2013 14:22

Pampovou travu budete vsichni zdarne pestovat pouze v nadobach, dle mych zkusenosti.Na jare ji dam ven na kacirek, na zimu do zimni zahrady a ani moc neusycha, ma stale zelene listy.sim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.2 (?), 10.9.2018 16:30
Mám dotaz pokud pampovou trávu máte přez zimu v nádobách jak velký nádoby máte na mysli a můžou být v místnosti kde mrzne ale neprší takže by neuhnila.mate někdo pampovou trávu v květináči i v létě potřebovala bych poradit diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika