Okrasné trávy - mám je ohraničit?



Stránky: 1,  2   
host - 90.250 (?) 
27.8.2013 21:09, zobrazeno: 20224x

Dobrý den, prosím o radu. Na jaře jsem vysadila darované trsy okrasných trav - dochan, miscanthus zebrinus, pennisetum. Na jiném místě mám za nimi i miscanthus robustus. Doslechla jsem se, že je třeba trávy ohraničit, aby neprorůstaly trsy mezi sebou a také okolní výsadbu. Je nutné to ještě dodělat? Stačí případně plastová zábrana proti prorůstání trávníku 20 cm?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 90.250 (?), 27.8.2013 21:09

Ještě foto z jara


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 231.169 (?), 27.8.2013 21:24

Jmenované trávy bych neohraničoval. Jsou trsnaté a rozrůstají se pomalu, ukázněně. Pouze Miscanthus robustus (japonicus, floruidulus) o něco více - ale to byste musela mít opravdu robustní bariéru.

Je lepší jednou za několik (tři až pět) let je třeba omezit, rozdělit, rozsadit...

Anebo je dát o trochu dále od sebe, aby měly dost místa.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 27.8.2013 21:52

Jen malou poznámku... Pennisetum je lat. jméno pro dochan, jinak souhlas s panem Josefem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.250 (?), 27.8.2013 21:59

Děkuji oběma a omlouvám se - měla jsem na mysli okrasné proso - panicum. Ještě tam mám jednu velmi vysokou trávu, nekvete, mívá uřčitě 2 m, vyrůstá spíš řídce a listy má širší než ozdobnice, ale co to je nevím. Ten m. robustus je ještě maličký a šel by odstranit. Mám to radši udělat? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 27.8.2013 22:11

Širší než Miscanthus a více než 2m... tak to asi bude Arundo donax, mrkněte někde na fotky (je i se žlutě nebo bíle panašovaným listem).  A ten robustus máte jak daleko?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.250 (?), 27.8.2013 22:41

Arundo to není, zítra ji vyfotím. Robustus mám kousek za těmi travinami na úvodní fotce, chtěla jsem jím přizakrýt plot. Ale moc místa tam nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 28.8.2013 13:54

Tak ta poslední neznámá travina bude taky ozdobnice velká, má výrazné bílé žebro. Tak nevím, jestli nemám tuto ze společnosti ostatních trav odstranit. Aby se moc nerozrůstala do záhonů nebo nepotlačila zebrinus, proso a dochan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.52 (?), 28.8.2013 21:54

Klasický vysoký miscanthcus udělá za pár let kolo (v úrovni země) o průměru cca 80cm, miscanthus gracilis tak 50cm, dochan 40cm a prosa také tak.  Ani jedna z nich se do okolí oddenky nerozrůstá (stalo se mi to z těchto trav pouze u misc."Hercules", ale nepochopím proč - šel pryč, protože vyháněl jednotlivé oddenky až 70cm od mateřské rostliny už jako malý).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.169 (?), 28.8.2013 22:10

Lída: Hercules je prostě výběžkatý. Ne sice tolik, jako "obyčejný" Miscanthus purpurascens, ale rozhodně se nedrží jako klasické Miscanthus sinensis (Gracillimus, Zebrinus apod.).

U herkula by neprorůstavá bariéra prostě musela být. A ještě důkladnější (hlubší, třeba 50 cm) u zmíněného M. purpurascens. Na jeho obhajobu zase řeknu, že má bělostříbřitější květenství, kdežto odrldy Miscanthus sinensisjsou zbarveny spíše do šeda.

xxx.xxx.90.250: Ten vysoký neznámý miscanthus zkuste rok, dva ponechat. Když se bude moc rorůstat a utiskovat ostatní trávy, tak ho vždycky můžete vyrýt, rozdělit, přesadit, podarovat či vyhodit. Zase tak rychle se nerozroste, aby je devastoval během jedné sezóny.

Josef.

(P.s.: to je krásné někoho oslovovat číslem :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika