Miscanthus (Sioux)



Stránky: 1,  2,  3   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?) 
26.7.2013 22:12, zobrazeno: 22571x

Miscanthus 'Sioux'...máte někdo na zahrádce? Loni jsem sehnala, zasadila a ačkoliv všechny ostatní trávy mají stejné podmínky a super rostou, tento je ubohost sama sad. Má tak 30cm a listy dost žluté... začínám pochybovat jestli je to vůbec Sioux, na vygooglených obrázcích vypadá jinak sad.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 29.7.2013 19:47

Já myslím, že to může být ona. Nemá moc těžkou půdu? Dobře roste v písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 29.7.2013 20:45

Právě že tady těžká půda není, je tady lehká (Poděbrady). Ke všem nově zasazeným přidávám kompost aby bylo z čeho žít a pár granulek hnoje. Všechny Miscanthy dostávají zvláštní příděl vody... tak já nevím frown.

Michale a vy máte Sioux doma? Jak vypadá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 29.7.2013 21:08

Přímo tuto odrůdu ne, ale předpokládám, že nebude mít moc odlišné nároky od ostatních ozdobnic. Měl jsem Gracillimus, ale bohužel mi loni zmrznul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.90 (?), 31.7.2013 1:33

Renato, M. Sioux mám několik let, patří k mým oblíbeným kultivarům miscanthusů.

I jsem ochotná sem dát foto, ačkoliv jsem to ještě nikdy neudělala wink.

Bohužel cíleně ho fotívávám až ve fázi nakvétání či později se zabarvenými listy. V této době je velmi lehce zaměnitelný (zejména na foto) s jinými miscanthusy.

Nebo se ho mohu pokusit slovně porovnat s jiným kultivarem miscanthusu (ptž. samo rozdíly existují) - jen mi musíte hodit návodné lano s kterým. Takovým, který máte na své zahradě, a je opravdu OK.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 31.7.2013 13:56

Květo, děkuji za ochotu wink. Z úzkolistých mám pěkný Silberspinne (foto), Red Chief a Morning Light jsou letos koupené ale vypadají o moc lépe než Sioux. Jeden květ na Sioux asi bude, tak pak vyfotím s květem.

Ještě když vás mám "na drátě" a vyznáte se... máte nějaké zkušenosti s přezimováním Eragrostis spectabilis? Mám ho letos ze semínek a sice ještě nekvete ale pěkně roste.

A ještě jeden dotaz. Calamagrostis brachytricha, myslíte že je na fotce? Květy vypadají stejné jako Karl Foerster, vybarví se později? Pořád čekám na tu nafialovělou barvu a vzhled jako na vygooglovaných fotkách laugh

Silberspinne
Silberspinne
Calamagrostis brachytricha
Calamagrostis brachytricha
Calamagrostis brachytricha
Calamagrostis brachytricha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 179.90 (?), 31.7.2013 15:02

Renato,

ad Eragrostis spectabilis - kdysi jsem ho též měla, též semínkový. Problémy (závažné) s přezimováním nemíval, pouze když bylo dlouhé, mokré a studené předjaří projevovala se u něj lehká tendence k vyhnívání. Trsíky se s tím ale byly schopny vypořádat, dále rostly.

Již ho nepěstuji. Listy byly sice zajímavě "nožovité", ale stářím se trsíky stávaly trochu nevzhledné. Považuji ho za trávu, která chce dlouhé veg. období v roce a dostatek slunka na podzim. Což u mne nebývalo. Tudíž - sice kvetl, ale květenství se rozhodně nedalo nazvat oslňujícím (pár chlupů, nízko nad trsem). U mne se na podzim vše vybarvuje hůře - čili ani on nedosahoval té bordové barvy, kt. je na netu presentována. Dosáhl špinavé růžové. Občas laugh.

Zkuste ho, přijdete-li mu na chuť..

ad Calamagrostis brachytricha - to jsou letošní fotky?

nemyslím si, že se o C.brachytricha jedná.

C.brach. je tráva podzimu. U mne začíná nakvétat počátkem září, květenství jsou zpočátku bělavá, později zrůžoví.

připojuji fotku, počátek září - jsou to ta jemná květenství v pozadí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 31.7.2013 15:05

na druhé f. je opět C.b. - říjnová fotka, krásně se na ní scukávají kapičky..

listy se nebarví, jdou rovnou do slámova.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 31.7.2013 15:18

ad Sioux x Silberspinne.

- Sioux má o krapítek širší listy (do 1 cm průměr), Silb. (cca 0,6).

- méně patrné stříbrné žebro

- listy nejsou tak tvrdé, ostré

- bývají v počátku růstu světlejší (trochu do nich leze žlutá, ale na Vaší fotce je jí až moc)

- výška trsu je u obou podobná. Toto se píše těžko, ptž. u každého může tráva vypadat jinak, dorůstat jiné výšky. U Siouxu je udáváno, že se pomaleji usazuje, pomaleji přirůstá, trochu déle (cca 3 roky) mu trvá než se dostane do dospělé výšky. U mne tak reagoval, nicméně, dávala jsem kus kamarádce a u ní (v jílu) se usadil rychle, přirůstal daleko lépe než u mne. 

- Sioux kulaťoučký trsík, Silb. více rozčepýřený, neurovnaný.

- tvar keříku - fontána.

- výška trsu cca 90 cm (letos ale 130, trávám udělalo dobře mokro).

Domnívám se, že nejsnáze se zbavíte obav ze záměny v období květu.

Sioux má výrazně čokoládové poupě, již v tomto odbdobí se může na koncích někt. listů objevovat bronzové zabarvení


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.90 (?), 31.7.2013 15:27

období květu : cca kolem 10.9. (u mne)

výška květenství : cca 140, květy vysoko nad trsem

barva : bordová/vínová

nejvýznamnějším odlišovacím znakem je zabarvení trsu - listy se přebarvují výrazně v barvách ohně a kovu (bronz, ocel).

Na fotce je vlevo


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika