Miscanthus sinensis zebrina



host - 199.57 (?) 
12.6.2013 17:02, zobrazeno: 7507x

Prosím o radu, před 2 lety jsem na zahradě vysadila trávu Miscanthus sinensis zebrina. Vždy na jaře vyrostla s bílým příčným pruhováním. Letos vyrostla zatím nejbohatěji (ve srovnání s předchozími roky), ale bílé příčné pruhování úplně chybí, má pouze tenký bílý podélný pruh uprostřed a listy se v určité výšce zalamují... Co se mohlo stát? Objeví se proužky ještě? Může nějak "zplanět"? (Upřesňuji, že tráva roste standardně ze svého trsu a v okolí žádná jiná zaměnitelná není.) Ještě prosím o radu, jak podpořit její růst (hnojení? čím?) Moc děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 12.6.2013 19:53

Mě každý rok prvně vyroste a až potom vytvoří proužky.  První rok jsem byl taky trošku vyděšený, ale už jsem se s tím smířil wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.57 (?), 12.6.2013 20:29

Děkuji, to jste mě utěšil. Já si právě z předchozích let nic takového nepamatuji, ale to nerostla nijak bohatě. Hnojíte něčím nebo poradíte, čím nejlépe přihnojit okrasné trávy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 12.6.2013 20:51
Nijak speciálně trávy nehnojím, občas přidám do zálivky kristalon start.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 12.6.2013 22:47

Mám Strictus (podobný, jen trochu větší a roste sloupovitě), zpočátku mají listy pouze jeden podélný pruh ale později se vybarvují tak jak mají wink. To zalamování listů u Zebrinusu je normální. Taky přihnojuji Startem ale jen 1x na jaře, jinak Miscanthusy potřebují hlavně dost vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika