Likvidace Bambusu



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

katka@compost.cz - (5) - 128.2 (?), 14.6.2011 0:17, zobrazeno: 25688x

Dobry den,

rada bych Vas zde pozadala o radu, jak se zbavit nepekneho porostu bambusu. Rostliny jsou stare jen nekolik let (cca 6)..avsak jiz stacily zamorit cele blizke i odlehlejsi okoli a hbite se siri dale..k sousedum a podobne..

Napadlo me zkusit opakovany zakrok Round-upem... ale bojim se ze by to mohlo byt do nekonecna + tak zrejme zlikviduji i vsechny sousedici rostliny... nemate nekdo prosim cennou zkusenost, radu ci trik..mam napriklad nejprve cely porost sestrihnout a pockat s postrikem az po obrazeni?

predem dekuji a jsem s pozdravem Katerina.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.50 (?), 12.5.2013 10:35

Dobry den, 

uz se Vam dostalo nejake odpovedi? Mam ten samy problem a potreboval bych take poradit.

Moc dekuji a preji hezky den.

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.141 (?), 13.6.2013 19:31

Dobrý den, mrkněte na tento odkaz. Je to anglicky, překladač ev. pomůže. Princip (stručně) : napřed bambus posekat (kvůli fotosyntéze) a pak kompletně vykopat! Pak kontrolovat na jaře nové výhonky a hned posekat (kořen se tím vyčerpá), nebo znovu kopat. Je to prý práce na několik let. Sám to teď dělám a proklínám moment, kdy se to zasadilo.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 13.6.2013 22:59

Můj známý ho zlikvidoval, co šlo tak vykopal a co vydrželo zničil Roundapem. Prý hrozná práce sad, už má pouze trsnaté bambusy s protikořenovou zábranou (folii?).

Jde to i jinak ale musíte čekat, dlooouho čekat... desítky i stovky let... než bambus vykvete, pak prý zahyne laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.160 (?), 11.5.2017 16:56
Ahoj Milan. Mam aj ja problem s vybezkatym bambusom... prerastol vrchom a v spoji folie si nasiel malinku dierocku a zil si svoj zivot. Jednu, ask 50cm cast korenov som zatial nevybrala, je pod travnikom.tak vaham co s tym. Dokaze sa cast hoci seknuteho korena vzkriesit sa a zit dakej? Mas ho este? Normalne vaham, ze ho postriekam Randapom, Fondom... hocicim, a poslem do vecnych lovist... ako sa darilo tebe? Ďakujem Viktória
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.228 (?), 11.5.2017 17:08

Zatím tento problém nemám, protože každý rok zmrzne, tak jsem ráda, že vůbec ještě žije. Ale pokud se ho chcete zbavit třeba v tom trávníku, tak bycch ho přesekla(ale jak už jsem sama zkusila, není to fakt snadné) v místě útěkuwink no a ten nežádoucí zbytek mázla Roundupem(možná Garlonem?) Nemělo by se to tím pádem dostat na matečnou rostlinu. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.40 (?), 11.5.2017 22:26
pokud chcete zlikvidovat celou rostlinu tak orezat az u země a rezy natrit rondopem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.22 (?), 12.5.2017 12:13

Dobrý den. Já bych měl zájem bambus pěstovat, ale opravdový, ze kterého se dá pak i něco postavit. Můžete sem dát více info, případně foto prosím? Děkuji pěkně. Mějte se fajn. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika