Lesknice rákosovitá



šípková Růženka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 144.178 (?) 
18.3.2011 13:44, zobrazeno: 7652x

Dostala jsem tuto okrasnou trávu a našla jsem si o ní: 60-100 cm, dekorativní bíle pruhovaný list, silně odnožuje, může být invazivní. Jak moc se mám té invaze bát? Má s ní někdo zkušenosti? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 135.2 (?), 18.3.2011 19:50

U nás vyrostla do výšky asi 60cm. Pokud byste ji nechala jen tak, docela dost se rozrůstá, ale trs se dá obrýt a oddenky vytáhnout. Jinak je lepší do země zapustit třeba plastovou trávníkovou obrubu, aby jí omezila prostor. Za to mi už neprolezla. Mnohem horší je okrasná přeslička, ta je invazivní také a ani 20cm zapuštěných v zemi nestačí, protože je podleze.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pegos - (21) - 212.92 (?), 10.4.2014 14:17

Nevím jestli to po třech letech bude někdo číst, ale stejně se zeptám.Rozroste se a proleze dál, i když je její okolí pod netkanou textilií?

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 10.4.2014 14:33

Ano, nevím, jestli ji proroste (ale tipla bych, že ano), minimálně poroste pod textilií dál až narazí na nepatrnou dírku nebo okraj. U mne ji trochu usměrnil až sklolaminát.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 10.4.2014 14:55

Taky bych si tipla že netkanou se jí časem podaří někde prorazit smiley. Já jí mám volně a na jaře jí rýčem trochu usměrnuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.38 (?), 10.4.2014 22:18

Já jsem kolem textilku měla ano, v naivní představě, že ji to usměrní. Jak narazila na díru, ve které byl vysazený keř, okamžitě tam vyletěla nahoru. Momentálně je rozlezlá asi o 2m a protože začala zabírat i záhon s dalšíma kytkama, musím také vymyslet, jak ji usměrnitno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika