Jak pěstovat pamp. trávu?



Stránky: 1,  2   
host - 202.130 (?) 
14.10.2008 23:18, zobrazeno: 35679x

Moc se mi líbí tato tráva, prosím, jak ji pěstovat??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.57 (?), 16.10.2008 22:03

Tato tráva se u nás pěstuje poměrně obtížně, bez pomoci člověka (možná vyjma nejjižnějších oblastí Moravy) to nejde.

Záleží především na místě ČR, kde ji chcete pěstovat.

Základem je udržet trs přes zimu v co největším suchu. Tzn. vybrat jí místo např. pod převisem střechy, půda propustná s příměsí písku, je dobré pod trs při sázení dát drenáž. Na zimu svázat, v tvrdších podmínkách překrýt (chvojí, plachta, polystyrenová krabice a pod.)

Na jaře seříznout na 20 - 30 cm nad úroveň země, poměrně intenzivně přihnojit.

Vybrat kultivar, kt. je v kvetení časný + rozmyslet si jaký i kvůli velikosti trsu (sama mám trs široký 3,2 m a vysoký - bez květu - 2,6 m a to ji dost omezuju).

I přes veškerou péči raději počítat s možnou ztrátou -  záleží na průběhu zimy. Např. i přes letošní velmi mírnou zimu byly mezi mými známými pampové ztráty - v době, kdy přišel poslední (a bohužel největší) mrazík byly pampy leckde už probuzené, mráz jim potrhal pletiva a následně uhnily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.19 (?), 17.10.2008 9:48

proc pampeliskova trava vyzaduje sucho pres zimu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.105 (?), 18.10.2008 11:36

pamp. trava neni pampeliskova trava, ale pampova trava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.57 (?), 18.10.2008 15:37

Potřeba sucha je dána místem jejího přirozeného výskytu - tj, J.Amerika, Argentina. Odlišným průběhem zim v této části světa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 36.80 (?), 26.10.2008 15:20

Zakoupily jsme v měsíci říjnu pamp.trávu.Jaké vyžaduje podmínky, kdy zasadit do volného prostoru, jestli je náročná na slunce nebo do stínu, jaké vyžaduje hnojivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.57 (?), 29.10.2008 19:18

Teď bych ji přesadila do většího květináče, do norm. hlíny. Přes zimu bych ji nechala v bezmrazu (garáž, skleník, ZZ, sklep a pod.), skoro nezalévat.

Vysadit na jaře, plné slunce. Podmínky pro sázení jsem popisovala výše.

Vzrůstnost záleží na kultivaru, kt. jste si koupila.

Hnojit - poměrně velké dávky dusíkatých hnojiv na jaře, od zač. 7. měsíce možno přihnojovat i hnojivy na květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.10.2008 20:25

Prosím, kdy je nejvhodnější doba na zakrytí a zazimování?Stačí až budou hlášeny stálejší teploty kolem nuly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.10 (?), 12.4.2010 16:16

Dobrý den,

pampovou trávu mám již druhým rokem.Zatím vůbec nekvetla, tak čekám, co letos.Ale vypadá to, že letošní zimu asi nepřežila.Je stále suchá a u země hodně mokrá.Ostříhala jsem jí, drží.Vytahovala jsem pár suchých trsů, ale zatím je pevná.Tak doufám, že neschnila.Jak dlouho mám ještě počkat a pak jí kdyžtak vykopat a koupit novou?Děkui

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.12 (?), 12.4.2010 18:48
Vloni jsem ji nasadil, rostla pěkně, na zimu ji zabalil jako nemluvně, nedávno ji zastřihl na 20 cm a předevčírem jsem ze stonků lehce vytahal jejich středy - tzn. že zase schnila. Půdu mám těžkou takže na další pampovou trávu z vysoka prdím. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika