Jak poslat poštou sazenice?



Stránky: 1,  2   
Han.cca - (9) - 255.241 (?) 
25.8.2009 22:16, zobrazeno: 16659x

Chtěla bych poslat sazeničky pampové trávy poštou, ale vůbec netuším jak je zabalit, aby došly v pořádku. Máte nějaké zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 83.142 (?), 26.8.2009 0:19

Nemám sice přímo zkušenosti s posíláním pampové trávy, ale už jsem posílal několik choulostivých rostlinek a všechny dorazily v pořádku. Kytku zbavit většiny substrátu (opatrně), kořínky zabalit do kuchyňských utěrek, ty navlhčit, aby byly vlhké, ale aby z nich nekapala voda. Přes to jeden mikrotenový sáček, opatrně zavázat, aby z rostliny nespadl. Celou rostlinu zabalit do většího pytle (třeba ten, co se používá na odpadky, na barvě nesejde). Dát do krabice a obložit třeba starými novinami, aby se rostlina v krabici příliš nehýbala. Zabalit a poslat. Tak ať se podaří.

Vít Chudoba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 26.8.2009 6:31

Dobrý den, posílala jsem spostu sazenic květin jak trvalek tak pokojovek.Okrasnou trávu taky, sice ne pampas, ale přežily tu cestu všechy rostliny.U pet lahve jsem odřízla hrdlo a ještě ji rozřízla podélně.Vložila jsem opatrně trávu i se zeminou nalila vodu a ke kořenům opatrně napěchovala natrhané papírové kuch utěrky.Petku jsem stáhla lep. páskou a ještě dala do igelit sáčku.Ostatní jak už je popsáno v předchozím příspěvku.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Han.cca - (9) - 255.241 (?), 26.8.2009 14:57

Děkuji za rady.  Vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Han.cca - (9) - 255.241 (?), 27.8.2009 21:09

Ještě bych se chtěla zeptat, jestli je možné pampasu před odesláním zkrátit listy? Ty nejdelší mají okolo 40cm a asi by se stejně polámaly. Neuškodím tím mladé rostlince v růstu?

Pampová tráva
Pampová tráva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 28.8.2009 8:47

Určitě to zas tak moc nevadí.Musela jsem to udělat taky, je to víc jak měsíc co jsem trávu posílala a kamarádka psala, že roste a daří se jí(té trávě!)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 28.8.2009 8:54

Ještě jsem koukla na foto, nevyndávejte trávu z kelímku, vemte dvoulitrovou petku, seřízněte vršek a kelímek s trávou do ní zašoupněte a nebo jen zalijte dejte do sáčku, trochu těch utěrek nebo ubrousků na zeminu aby cestou nevypadala zabalit do novinového papíru a v krabici obložit.Vydrží to, zásilka bude do dvou dnů dodána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.142 (?), 28.8.2009 22:47

Bál bych se posílat kytky i s balem. Riskujete, že se ten bal uvolní, rozsype se po krabici a poškodí rostlinu. Mluvím z vlastní zkušenosti. U nějakého stromku bych se nebál, ale byliny - ty raději bez substrátu. Rostlina to ten týden vydrží (ano, balík může jít i týden) a pokud zabalíte kořeny do vlhkých kuchyňských utěrek a celé to strčíte do igelitového pytle, není co řešit. Ušetříte i na poštovném - proč posílat kila substrátu, když jde hlavně o tu kytku. Ale je to na Vás, každý má ty zkušenosti jiné.

Vít Chudoba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Han.cca - (9) - 255.241 (?), 8.9.2009 18:52

Všem ještě jednou moc děkuji za rady, sazeničky došly v pořádku.

Použila jsem následující:

Oklepala jsem kořínky a zabalila je do navlhčených papírových utěrek, toto jsem vložila do igelitového sáčku a nad kořeny utáhla gumičkou. Krabici jsem vystlala novinami, do kterých jsem opatrně stočila dlouhé listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.142 (?), 8.9.2009 23:54

Paráda! Blahopřeji. Takhle posílat je to asi nejbezpečnější. Tak ať Vám (nebo tomu, komu jste to posílala), roste!

Vít Chudoba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika